Skuteczna dieta – jaką wybrać ?

Skuteczna dieta – jaką wybrać ?

Skuteczna dieta – jaką wybrać ?

Często piszecie w komentarzach i na facebooku jaką dietę wybrać ? Ja zawsze powtarzam, że jeśli chodzi o odchudzanie to trzeba raczej zmienić styl życia. Chwilowa dieta może nie za wiele zmienić, a wrecz doprowadzić do efektu jo-jo. Ważne natomiast jest to, że każda chwilowa dieta może być dla nas pewnego rodzaju drogowskazem. Nie każdy musi mięc wiedzę z dziedziny, dietetyki albo wiedzieć jak przygotowywać fit potrawy. Gdzieś trzeba się tego dowiedzieć ? Wybory mamy dwa. Samodzielna nauka albo skorzystanie z gotowego planu diety.

Jeśli będziemy chcieli samodzielnie ułożyć sobie dietę to czeka nas trochę pracy, ale wiedza ta zostanie w naszej głowie na resztę życia. Dobrym, źródłem wiedzy są właśnie blogi takie jak nasz. Strony internetowe, literatura fachowa czy czasopisma. Warto każdego dnia przeglądać różne blogi w poszukiwaniu ciekawych przepisów i inspiracji. Ostatnio pisałem Wam jak wyliczyć całkowitą przemianę materii, a mając te dane możemy sami układać sobie dietę. Jeżeli wiemy już jak liczyć swoje dzienne zapotrzebowanie to możemy układać sobie dietę. Tak naprawdę każdy posiłek może się w niej znaleźć ale musimy to wyliczyć. Poczatkowo wydaje się to skomplikowane ale jak przez to przebriemy to możemy mieć plan dietetyczny ułożony z naszych ulubionych dań.

Skuteczna dieta online

Druga opcja zdecydowanie łatwiejsza czyli gotowe diety na przykład online albo przygotowane przez trenera personalnego. Prawda jest taka, że obecnie diety w internecie i tak są ustalane indywidualnie pod każdego z nas. Dzięki temu mamy dietę w dużym stopniu dopasowaną pod nasze preferencje żywieniowe. W wielu przypadkach możemy w trakcie trwania planu zmieniać posiłki czy składniki w diecie. Jest to bardzo wygodne z punktu widzenia użytkownika. Tak naprawdę taki plan żywieniowy może być dla nas drogowskazem. Korzystając z niego nauczymy się ile powinno się jeść posiłków dziennie. Jakie powinny być gramatury oraz jakich produktów unikać. Jeżeli nie mamy specjalnych celów. Na przykład super rzeźba albo wielkie mięśnie to wystarczą dwa trzy miesiące na takim planie by złapać o co chodzi. Skuteczna dieta - jaką wybrać

Jeśli chcesz po prostu zgubić parę kilogramów. Albo zacząć zdrowiej żyć to po paru miesiącach na takiej diecie będziesz wiedzieć co i jak. Nauczysz się jakie produkty wywalić z diety. Oraz jak jeść by dobrze wyglądać bez konieczności kupowania kolejnych diet. Jeżeli natomiast masz bardziej ambitne cele jak super rzeźba, albo duża masa mieśniowa to trzeba będzie poświęcic więcej czasu. Klucz do sukcesu to obserwowanie swojego ciała. Wiadomo, że zmiany nie pojawiają się z dnia na dzień, ale jeśli będziemy śledzić nasze postępy to sami zobaczymy co na nas działa, a co nie.

Czy warto korzystać z diety online ?

Tak się składa, że testowaliśmy kilka planów zywieniowych w internecie więc o niektórych możemy się wypowiedzieć. Część z nich jest bardziej nastawiona pod kobiety jak na przykład Bebio. Sa też takie typowo dla facetów jak np Budujmase.pl. Możemy też znaleźć diety uniwersalne jak Fabryka Siły  .Mnie osobiście udało się zrobić z nimi najlepszą formę. Oczywiście mężczyzna może wykupić sobię diete z Bebio albo kobieta z buduj masę. Jednak wydaje mi się, że bardziej będą zadowoleni z diet pro kobiecych czy pro męskich. Takie diety są jak wiadomo płatne, jednak koszty są w granicach 40 – 90 zł za miesiąc. Zależy od portalu i długości trwania diety. Ktoś powie, że to duże koszty ale jak spróbujecie sami sobie wyliczyć i rozpisać dietę to stwierdzicie, że te pieniądze to mało. Za cenę kilkudziesięciu złotych otrzymujemy gotowy jadłospis. Listę zakupów i kontakt z trenerem online. Nasze zadanie to przestrzegać diety, gotować i trenować.

Krótka opinia o Bebio – Naszym zdaniem jest to dieta, którą powinny przestestować raczej Panie, chociaż nastawiona jest bardziej na zrzucanie kilogranów niż rzeźbienie sylwetki. Dieta jest dość mocno węglowodanowa, a biała buła bardzo często króluje w przepisach. Mamy tutaj też dość dużą ilość nabiału.  Będzie dobrym rozwiązaniem, dla osób, które wcześniej nie miały doczynienia z odchudzaniem. Mamy tutaj zamienniki posiłków, jasne menu i listę zakupów. Obszerną recenzję tej diety robiliśmy tutaj na blogu.  Nasza ocena 3/6

 

Fabryka siły opinia – Jest to plan, który przestowałem dogłębnie z fajnymi efektami. Ze swojej strony mogę go w 100 % polecić. Wiadomo ma swoje mankamenty jak każdy taki program, ale plusów jest zdecydowanie więcej. Posiłki mamy do wyboru w 3 opcjach finansowych i ta decyzja wpłynie na koszty produktów. Kiedyś robiłem wyliczenie jaki jest miesięczny koszt diety z Fabryki Siły. Koszt jedzenia przy kaloryczności 3400 kcal wyszedł niecałe 400 zł. Duży plus tej diety to proste przepisy, dostępne produkty i rzetelny kontakt z ekspertami. Jeśli chcecie zobaczyć efekty mojej diety z farbyką i obszerną relację to zapraszam tutajMoja ocena to 5/6 


Fabryka Siły - Plany treningowe i dietetyczne

Jakiej diety nie stosować na początku ?

Dużo osób wybiera diety z wykluczeniem produktów typu keto czy bezglutenowa. Moim zdaniem nie jest to dobry wybór. Najlepiej na początku zrobić badania. Po co stosować dietę bezglutenową jeśli na przykład tolerujemy gluten. Inni rzucają się na dietę białkowo-tłuszczową nie wiedząc w jakim stanie mają wątrobę. Nie wiem czemu ludzie tak unikają aktywności fizycznej. Szukają cud diet najlepiej o szklance wody i liściu sałaty. Robią wszystko by tylko nie trenować. Przecież ruch jak i większość produktów spożywczych jest potrzebne dla prawidłowego funkcjownowania. Czy nie lepiej wybrac zbilansowaną dietę i chodźby minimalną aktywność dziennie ? Na przykład spacery ? Oczywiście mowa tutaj o osobach w 100% zdrowych. Jeśli ktoś ma jakieś nietolerancje czy problemy zdrowotne to inna sprawa.

Drugi ważny aspekt to nasze preferencje smakowe. Jak zamierzasz wytrzymać na diecie z wykluczeniem produktów jęśli połowe rzeczy nie lubisz? Wiele osób przeczyta dwa zdania o danej diecie i już ma pomysł w głowie. “Będę keto, będę jadł codziennie golonkę”. Ciekawe ile dni wytrzymasz na tej golonce…

Jaki z tego morał ? 

Wiedza to klucz do sukcesu. Jeśli myślisz nad jakąś dietą, to poświęć chociaż 30 min i poczytaj o niej. Jedzenie musi być zbliżone do tego co lubisz i jesz na codzień. Jeśli ktoś Ci da produkty, których nie znasz to nie będziesz ich stosować. Jeśli już skorzystasz z jakiejś diety, nie bój się pytać. Większość można modyfikować i dostosować pod Ciebie. Obserwuj swoje ciało i poczekaj cierpliwie na efekty. Czasami jedna zmiana w diecie przyniesie efekty dopiero po tygodniu.

Takich efektów możecie spodziewać się wybierając dieta Fabryki Siły.

Skuteczna dieta

Udostępnij

Komentarzy (16)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *