Fit Kokosanki z ksylitolem

Były już kulki mocy teraz czas na fit kokosanki z ksylitolem. Aczkolwiek również jest  to też forma kulek mocy. Takie przekąski bardzo fajnie sprawdzają się w walce z napadami głodu. Zjadamy jedną i mamy spokój na chwilę. Uważajcie, żeby nie podjadać zbyt często bo uzależniają. Dodatkowo warto nadmienić, że są kaloryczne więc raczej nie można chodzić cały dzień i brać co chwilę po jednej 🙂 Jak w przypadku innych tego typu przekąsek można, a nawet wskazane jest wyprodukować sobie spory zapas.

Kokosanki z ksylitolem

Potrzebujemy: 

– 300 g wiórków kokosowych
– 3 białka
– ksylitol (lub jak ktoś preferuje inny słodzik)

Fit Kokosanki z ksylitolem Jak to zrobić:

Ubijamy białka na sztywną pianę. Dodajemy wiórki kokosowe ( u mnie po zmiksowaniu w młynku do kawy – wolę jak bardziej przypominają mąkę kokosową niż wiórki, ale co kto lubi:)), dodajemy ksylitol – u nas 3 łyżki, i delikatnie mieszamy.

Formujemy kulki oraz układamy na papierze do pieczenia.

Pieczemy 10 – 20 min w temp. 180 stopni – czas dobieramy w zależności od tego jaki stopień zrumienienia kokosanek nam odpowiada.

Są bardzo zbliżone smakiem do klasycznych wersji tych słodyczy jednak skład jest dużo lepszy. Wiadomo nie jest to super słodka kokosanka z cukierni ale bardzo przypomina ten smak. Na diecie takie oszustwa są szczególnie ważne jeżeli na chwilę stracimy motywację do dalszego odchudzania.

Szybkie i pyszne ! Więcej przepisów znajdziecie na naszym instagramie @zrzucbrzuch

Related Posts

8 thoughts on “Fit Kokosanki z ksylitolem

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: