RYŻ Z CUKINIĄ I CZOSNKIEM

RYŻ Z CUKINIĄ I CZOSNKIEM

Ryż z cukinią i czosnkiem

Ryż z cukinią i czosnkiem czyli sposób jak podkręcić danie obiadowe. W okresie wakacyjnym mamy w naszym ogrodzie sporo świeżych warzyw. Każdego roku szczególnie urodzajna jest cukinia. Oczywiście zawsze możemy robić ją w słoikach jako konserwową. Fajnym patentem jest również cukinia pocięta w plastry i zrobiona na grillu. Jednak mam dla Was kolejny sposób na użycie cukini. Świetny dodatek do obiadu czy kolacji na ciepło. Możemy dzięki takiemu rozwiązaniu zrobić sobie pyszny dodatek ryżowo – ważywny do mięs i nie tylko. Naprawdę dobrze smakuje zarówno na zimno jak i na ciepło. Jest to kolejny ze sposobów na wykorzystanie cukinii w kuchni. W dodatku całość robiona na oleju kokosowym więc jest to pełnoprawny fit dodatek do naszych innych dań.

Potrzebujemy:
1 cukinie
3 ząbki czosnku
1 paczkę ryżu
łyżkę oleju
kokosowego

Jak to zrobić:

Ryż ugotować wg przepisu na opakowaniu. Cukinię umyć i zetrzeć na tarce o grubszych oczkach. Poddusić na patelni na łyżce oleju kokosowego aż trochę zmięknie. Obrać czosnek i przecisnąć przez praskę do cukinii.  Do patelni z podsmażoną cukinią i czosnkiem dodać ryż, wymieszać.
Filiżanki posmarować w środku olejem kokosowym. Do filiżanki włożyć ryż z cukinią – lekko ubić, aby przywierał do ścianek naczynia. Odwrócić filiżankę, postukać i gotowe! Ryż z cukinią pyszny i zdrowy w estetycznej „kupce”.
Dietetyczny Ryż z cukinią i czosnkiem
Dietetyczny Ryż z cukinią i czosnkiem
Dietetyczny Ryż z cukinią i czosnkiem
Na zdjęciu podany z naszym dietetycznym chilli z indyka na, które przepis znajdziecie tutaj.
Więcej motywacji i przepisów znajdziecie na naszym insta .

Udostępnij

Komentarzy (18)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *