Jak obliczyć całkowitą przemianę materii – kalkulator online

W poprzednich wpisach pisałem Wam jak ręcznie obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne. Dokładniej chodziło o podstawową przemianę materii i całkowitą.

Wzory tylko z pozoru wydają się skomplikowane. Sami zobaczycie, że jak poświeci się chwilę czasu to można je szybko zrozumieć. Dzięki nim uzyskamy dane potrzebne do przestrzegania diety albo utworzenia jej samodzielnie. Dzisiaj wersja dla mega mega leniwych czyli kalkulatory online 🙂 No dobra przesadziłem z tymi leniwymi. Taki kalkulator może się przydać jeśli sami obliczymy przemianę według wzoru, a chcemy sprawdzić nasz wynik z innym źródłem.

Jak obliczyć całkowitą przemianę materii – kalkulator online

Takie kalkulatory to fajne i szybkie rozwiązanie bez rozpisywania wzorów i liczenia. Wystarczy, że nasze dane wpiszemy w odpowiednie okienka i wynik mamy od razu. W internecie jest pełno tego typu kalkulatorów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę oraz wybrać odpowiedni dla siebie. Fajne są strony, które oferują kilka kalkulatorów dzięki czemu możemy sprawdzić wiele rzeczy w jednym miejscu. Oczywiście w dzisiejszych czasach możemy również pobrać tego typu aplikację na telefon, ale może o tym w innym wpisie.

Od jakiegoś czasu możecie korzystać z Kalkulatora Kalorii na naszej stronie.

 

 

Jak obliczyć całkowitą przemianę materii ? 

Mamy tutaj wybór kilku kalkulatorów. Między innymi : BMI, Wzór Lorenza, Wzór Broca

Bardzo przydatne i szybkie narzędzie. Oczywiście nie musicie korzystać typowo z tej stronki. Na necie jest tego pełno aczkolwiek można w dwóch czy trzech wpisać te same dane i porównać wyniki. Dane takie jak całkowita i podstawowa przemiana materii są niezbędne jeśli myślimy o odchudzaniu czy budowaniu masy.

Bardzo często na forach czy grupach dyskusyjnych, na których jestem piszecie :”ej odstawiłam słodycze, fast foody, trenuję, a nie chudnę co robie nie tak ?”.

Z dalszej rozmowy czy wpisów potem jasno wynika, że dana osoba nie wie jaką ma podstawową oraz całkowitą przemianę. Jeśli tego nie wiesz, może okazać się, że odżywiasz się zdrowo ale zbyt kalorycznie. Często piszecie „przecież jem dużo owoców, avocado i nie chudnę ” może właśnie za dużo. Po to jest ten wzór i tabele kalorii by obliczyć ile kalorii potrzebujemy oraz jak kaloryczne jest jedzenie, które jemy. O tabelach kalorii już wkrótce wpis.

Jeśli potrzebujecie pomocy śmiało piszcie w komentarzach bądź mailowo 🙂 

 

 

Related Posts

2 thoughts on “Jak obliczyć całkowitą przemianę materii – kalkulator online

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: