Ćwiczenia na przedramiona – część 1

Ćwiczenia na przedramiona – część 1

Ćwiczenia na przedramiona

Mięśnie przedramion pracują w większości ćwiczeń, które wykonujemy na siłowni. Są odpowiedzialne za mocniejszy chwyt. Mocne przedramiona przydają się szczególnie w takich ćwiczeniach jak podciąganie na drążku czy martwy ciąg. Mamy również ćwiczenia, które pozwalają ćwiczyć tylko ten mięsień. Dodatkowo uwidocznione mięsnie przedramion pozytywnie wpływają na estetyczny wygląd całej sylwetki szczególnie jeśli trenujemy siłowo. Jeżeli w Twoim przypadku te mięśnie kuleją to ćwiczenia na przedramiona są zdecydowanie dla Ciebie.

Dzisiaj chciałem Wam pokazać bardzo fajne i podstawowe ćwiczenie, które pozwoli na przetrenowanie mięśni przedramion. Użyjemy do tego urządzenia zwanego wrist roller. Jest to bardzo fajny sprzęcik, który możecie albo kupić albo zrobić we własnym zakresie.

Kiedyś na kanale robiłem właśnie filmik instruktażowy jak zrobić taki przyrząd na domową siłownię. Dość prosto się go wykonuje i ćwiczenie nim też nie jest skomplikowane.

Zajrzycie na kanał wszystko wyjaśniam w tym filmie.

Tym jednym przyrządem możemy solidnie dobić mięsnie przedramion na przykład po treningu. Wystarczą 2-3 serie i zobaczycie, że pali nieziemsko. Możliwość dopinania obciążenia pozwala na ciągłe progresowanie na w tym ćwiczeniu. Niech Was nie zwiedzie mały ciężarek na sznurku ! Jeśli ktoś nie próbował to polecam, zobaczycie jak daje popalić to ćwiczenie.
To ćwiczenie wykonywane  2-3 razy w tygodniu pozwoli Wam znacznie polepszyć siłę i rozbudować mięśnie przedramion. Po kilku treningach zobaczycie, że Wasz chwyt wyraźnie się poprawił.
Wystarczy pod koniec treningu zrobić sobie chociaż 2 serię by w przyszłości zobaczyć efekty.
Oczywiście jeśli nie chce Wam się robić samodzielnie takiego wrist rollera można go kupić. Bardzo fajny możecie znaleźć w sklepie K-Sport tutaj dodatkowo z kodem zrzucbrzuch macie rabat 10% na całe zakupy w sklepie 

Kliknij, aby aktywować kod: zrzucbrzuch

 

Udostępnij

1 Komentarz

  • Sora Imagica Odpowiedz

    Przyda się. Muszę wzmocnić przedramiona 🙂
    Jak to dobrze, że już mam hantelki 😉

    5 stycznia, 2013 at 2:01 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *