Rogocross 2022 wrażenia

Rogocross 2022 wrażenia

Rogocross 2022 wrażenia

Dzisiaj relacja z biegu Rogocross, który od kilku lat organizowany jest w mojej okolicy. Bieg ten jest częścią większej imprezy biegowej, która zawsze odbywa się w tym samym dniu w miejscowości Rogoźnik (woj. śląskie). Pierwszy raz wystartowałem tam w 2020 roku i postanowiłem w tym roku to powtórzyć. Na temat biegu z 2020 możecie przeczytać tutaj – Rogocross 2020

W tym roku organizatorzy zaoferowali kilka biegów na takich dystansach : 

1. Ultra Rogo Hero 102km
2. Maraton 7 Jezior 43km
3. Półmaraton Dorotki z Plusem 30km
4. Rogocross 11km
5. Bieg pod Pochodniami 5,5km (nocny, jedyny po parkowym asfalcie).

+ bieg dla dzieci

Ja wziąłem udział w Rogocrossie 11 km. Trasa była wytyczona w okolicy zalewu Rogoźnik. Moim zdaniem bieg był dość wymagający ale też dający dużą frajdę. Sporo podbiegów, ciekawe leśne ścieżki. Błoto, woda , piasek. Wszystko było w tym biegu. Już od samego początku pagórki dały nieźle popalić. Na szczęście nauczony doświadczeniami z poprzedniego roku wiedziałem, żeby trochę inaczej rozłożyć siły.

W sumie na tym dystansie wystartowało około 190 osób. Czołówka lokalnych biegaczy od razu wystartowała z kopyta dlatego jak zawsze tempo było dość szybkie.

Mnie udało się wykręcić czas 54:29 co dało mi 15 miejsce w kategorii Open i 9 w wiekowej. Udało się poprawić czas z zeszłego roku –  ( 56:11 )

Kto wie może w przyszłym roku uda się zrobić 53 min 🙂

Rogocross 2022 wrażenia

Poniżej kilka fotek ze startu. Zdjęcia autorstwa FOCAL

 Jeśli chodzi o organizację to w tym roku również wszystko było super zorganizowane. Biuro zawodów, informacje, zaplecze techniczne , catering. Były jakieś problemy z oznaczeniem trasy (ktoś złośliwie dzień wcześniej zmienił wstążki w jednym miejscu). Na szczęście organizator wyłapał to na czas. Na biegu panuje kameralna przyjazna atmosfera bez spiny. Nie ma nachalnego sponsoringu. Myślę, jeśli jesteś biegaczem z województwa śląskiego ( i nie tylko to warto wybrać się na ten bieg). Tym bardziej, że cena również jest atrakcyjna (50 ZŁ)

Tutaj macie oficjalny fanpage organizatora – Biegi w Rogoźniku

W przyszłym roku planuję jeszcze po Rogocrossie wieczorem pobiec w biegu pod pochodniami 5 km, który odbywa się wieczorem w tym samym dniu. Jak wyjdzie zobaczymy.

Tutaj macie jeszcze kilka moich fotek

Rogocross 2022 wrażenia

Rogocross 2022 wrażenia

Chcesz zacząć biegać ? Przeczytaj ten wpis – Jak zacząć biegać ?

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *