Obciążenia żeliwne K-sport Opinia

Obciążenia żeliwne K-sport Opinia

Obciążenia żeliwne K-sport Opinia

Obciążenia to podstawa wyposażenia każdej domowej siłowni. Od początku na swojej siłowni używałem obciążeń bitumicznych teraz przyszedł w końcu czas na obciążenia żeliwne. Długo się zbierałem z zakupem takiego typu ciężarów ale jak już podjąłem decyzję to kupiłem od razu cały zestaw. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupować sobie pojedynczo obciążenia ale i tak potrzebowałem trochę ciężaru więc kupiłem w zestawie.

Skąd taka decyzja ?

Obciążenia bitumiczne są gabarytowo dużo większe od żeliwnych, a ważą tyle samo. W przypadku większych ciężarów na gryfie 120 – 130 kg brakowało po prostu miejsca. Jeśli chciałem progresować z ciężarem to nie było już miejsca, żeby dołożyć coś więcej. Dlatego podjąłem decyzję o zakupie obciążeń żeliwnych od K-sport.

Obciążenia żeliwne K-sport Opinia

Zdecydowanym plusem tych obciążeń jest ich kształt. Znajdujące się po obu stronach perforowane uchwyty pozwalają na łatwiejsze przenoszenie ciężaru. Dodatkowo obciążenie 5, 10, 20 kg zostało zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu go jak obciążenia kettlebell. Na moim kanale zobaczycie przykładowe ćwiczenia z takimi obciążeniami żeliwnymi. Dużo łatwiej też instaluje się je na gryfie i przenosi na siłowni dzięki tym rozwiązaniom. Kolejna sprawa to trwałość. Żeliwo na pewno będzie dużo mocniejsze niż obciążenia bitumiczne.

Obciążenia zostały zważone na mojej siłowni i skala błędu w wadze wnosi około 3% czyli bardzo niewiele. Nie wpływa to w zupełności na treningi. Zakładając daną kombinację obciążeń możemy być pewni , że praktycznie tyle ciężaru jest na gryfie ile wskazują krążki.

Cechy obciążeń żeliwnych K-sport

  • wysoka wytrzymałość
  • praktyczny perforowany uchwyt
  • kształt obciążenia pozwalający używać go do innych ćwiczeń
  • objętosciowo zajmują dużo mniej miejsca niż obciążenia bitumiczne

Obciążenie 20 kg – https://bit.ly/3QPF9ya

Obciążenie 10 kg – https://bit.ly/3tW4m02

Obciążenie 5 kg – https://bit.ly/3NcvGxP

Zestaw – https://bit.ly/3N927Nv

Uwaga ! Na hasło “zrzucbrzuch” 10% rabatu na wszystkie zakupy w K-Sport Jeżeli macie jakieś pytania dajcie znać w komentarzach.

Jak obciążenia żeliwne prezentują się na żywo możecie zobaczyć na naszym kanale w tym filmie.

A tutaj możesz zobaczyć jak jeszcze wykorzystać obciążenia żeliwne do treningu.

Jeśli szukasz innego sprzętu na domową siłownię to zajrzyj do tych wpisów :

Wrist roller 

Drążek do podciągania 

Wyciąg KSSL107 opinia 

Ławka regulowana K-Sport

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *