Drążek do podciągania do 90 zł – Test i Opinia – KSSL107

Drążek do podciągania do 90 zł – Test i Opinia – KSSL107

Drążek do podciągania do 90 zł – Test i Opinia KSSL107

Wyposażając domową siłownię w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć właśnie o drążku do podciągania. Poczatkujący mogą spokojnie pomyśleć o jakimś zwykłym drążku do 100 zł. Jeżeli Wasze treningi są nakierowane głównie na drążek i pracę z obciążeniem własnego ciała to można pomyśleć o wersję bardziej rozbudowaną. Taki bardziej rozbudowany drążek pewnie będę testował w przyszłości.

Test i Opinia KSSL107

Większość z nas na swoich siłowniach będzie raczej potrzebować właśnie takiego drążka jak KSSl107. Możemy go dostać tutaj za niecałe 83 zł. Pytanie czy warto kupić taki drążek ?

Postanowiłem go sprawdzić z dodatkowym obciążeniem. Głównie zależało mi na tym by sprawdzić czy podczas ćwiczenia nic nie będzie się ruszać i wyginać bo to jest najważniejsze w treningu.

Poniżej trochę danych 

waga  10 kg
szerokość  1100 mm
odległość od ściany  590 mm
max. obciążenie 250 kg
rozstaw uchwytów  1100mm , 530 mm
Jeżeli chodzi o podciąganie w kilku różnych wariantach z obciążeniem mojego ciała czyli 80 kg to nie było żadnych problemów. 80 kg to wcale nie dużo więc postanowiłem w testach kolejno dodawać 10 / 20 / 30 i 40 kg. Przy obciążeniu 120 kg również drążek był stabilny i ćwiczyło się na nim bez zarzutów. W ostatnim teście zwiesiliśmy się na nim razem z żoną i również wszystko było ok. Wydaje mi się, że osoba 120 kg spokojnie może wykonywać na nim treningi i to z dodatkowym obciążeniem. Myślę, że można by się pokusić o test tego co obiecuje producent jednak boję się, że na mojej siłowni mogła by ściana nie wytrzymać takiego obciążenia 🙂

Test i Opinia KSSL107

Montaż takiego drążka jest naprawdę prosty i nawet początkujący majsterkowicze sobie poradzą. Zresztą jest czytelna instrukcja. Składanie samego drążka to jakieś 10 – 15 min plus czas na wywiercenie otworów w ścianie i montaż do ściany.

W miejscach, których układamy dłonie podczas treningu mamy specjalne gumy, które poprawiają komfort ćwiczenia. Dodatkowo, drążek może pełnić jeszcze funkcję wieszaka na akcesoria bokserskie. Chociaż moim zdaniem jeśli dużo boksujecie i macie ciężki worek to lepiej wybrać osobny wieszak taki jak ten. Do drążka natomiast lepiej montować coś w stylu refleksówki albo gruszki bokserskiej. Chyba, że boksujecie do czasu do czasu i macie lżejszy worek wtedy można śmiało użyć do tego drążka.

Podsumowując jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i za taką kasę jest to naprawdę fajny sprzęt. Dodatkowo z kodem ” zrzucbrzuch ” macie dodatkowe 10 % zniżki na ten drążek i inne asortymenty w sklepie.

Oczywiście cały test możesz znaleźć również na naszym kanale na Youtube więc zapraszam do oglądania :

Kompletujesz domową siłkę ? Super ! Potrzebujesz pomocy napisz do mnie.
Jeżeli szukasz ławeczki do ćwiczeń to zobacz ten wpis na blogu.

Udostępnij

1 Komentarz

  • Karim Odpowiedz

    Też kupiłem sobie ten drążek do treningów w pokoju. Ważę 85 kg. Trenuje się bez problemu. Cenowo faktycznie to wychodzi tanio. Pozdrawiam

    28 marca, 2022 at 11:14 am

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *