Kettlebell – jaki wybrać ?

Kettlebell – jaki wybrać ?

Kettlebell – jaki wybrać ?

Kettlebell to jedno z bardziej uniwersalnych sprzętów/ akcesoriów treningowych. Możemy go używać do treningów typowo siłowych, wytrzymałościowych, obwodowych czy funkcjonalnych. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej wiedzy na temat treningu albo planu treningowego, który w danym momencie wykonujemy. Odważniki kettelbell kiedyś używane tylko przez nielicznych obecnie znajdziecie na każdej siłowni czy sali treningowej. Wykorzystuje się je w wielu treningach (nie tylko crossfitowych). Oczywiście za jego popularyzację odpowiada właśnie crossfit ale teraz trenują z nim praktycznie wszyscy. Można opierać na nim cały trening albo robić tylko poszczególne ćwiczenia. Mając kilka kettli o różnych wagach możemy zrobić naprawdę solidny trening Full Body Workout. Jeżeli jeszcze nie znasz kettlebell to warto zainteresować się tematem i kupić chociaż niewielki na swoją domową siłownię. W ketlach fajne też jest to, że nie musisz mieć specjalnie dużo miejsca co ćwiczeń. Możesz też zabrać go ze sobą w plener i trenować w parku czy na wyjeździe.

Kettlebell – jaki wybrać ?

Podstawowa sprawa to materiał z jakiego wykonany jest odważnik kettlebell – żeliwo/stal czy bitumiczny/betonowy 

W przypadku kettli lepiej od razu sięgnąć po te żeliwne ponieważ dużo wygodniej się nimi ćwiczy. Cięższy odważnik zajmuje dużo mniej miejsca i jest wygodniejszy. Oczywiście te bitumiczne są dużo tańsze i jeżeli jesteś poczatkujących można od nich zacząć. Sami ćwiczyliśmy nimi długi czas ale dopiero po kupnie żeliwnego stwierdziliśmy, że można było zrobić to dużo wcześniej. Jednak nie ma co skreślać od razu tych tańszych i można zacząć od nich. Zawsze potem możesz dokupić żeliwny jeśli spodoba Ci się ten rodzaj treningu.

Plusy i minusy Żeliwo VS Beton

  • żeliwny jest wygodniejszy , możemy kupić cięższy kettlebell, który zajmuje mniej miejsca niż betonowy
  • betonowy jest sporo tańszy od żeliwnego
  • żeliwny jest dużo trwalszy (może upaść na podłogę i nic się nie stanie, chyba , że z podłogą)
  • betonowy może się uszkodzić po jakimś czasie (beton w środku się wykruszy)

Kettlebell – jaki wybrać ?

Jeżeli masz większy budżet, trenowałeś już z kettlebell i jesteś zdecydowany/zdecydowana to wybieraj żeliwny. Lepiej dopłacić więcej i cieszyć się lepszym komfortem treningu.

Jeśli sama nie wiesz czy chcesz tym trenować, nie masz doświadczenia to na próbę może lepiej kupić betonowy.

Kompletujesz domową siłownię ? Wpadnij na nasz kanał na Youtube :

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *