Domowa siłownia cz.1 wybieramy drążek treningowy

Domowa siłownia cz.1 wybieramy drążek treningowy

Dzisiaj rozpoczynam pierwszy wpis, który zapoczątkuje cały cykl czyli „domowa siłownia”

Od pewnego czasu nosze się z zamiarem kompletowania domowej siłowni. Pewne okoliczności sprawiły, że mogę zacząć o tym myśleć na poważnie. Zapewne wielu z Was ma w mieszkaniach, domach, piwnicach, strychach jakieś miejsce, które świetnie nadaje się na domową siłownie. W moim przypadku siłownia będzie powstawać na strychu ale o tym może w przyszłych postach. Postaram się w przyszłości proces całego remontu przedstawić Wam krok po kroku 🙂
Wracając do tematu – wybieramy drążek. Dlaczego drążek ? Bo moim zdaniem jest to podstawowy sprzęt na każdej siłowni zarówno profesjonalnej jak i domowej. Drążek pozwala trenować bardzo wiele grup mięśni i wzmacnia całe ciało. Dlatego myślę, że powinien być to jeden z pierwszych sprzętów na naszej domowej siłowni.

Drążek treningowy jaki typ wybrać ? 

Na rynku mamy dostępne parę typów drążków m.in rozporowe, wielofunkcyjne, montowane do ściany albo do sufitu.
Rozporowe :
 
Testowałem taki drążek w mieszkaniu i zdecydowanie odradzam. Cena może nie jest zbyt wygórowana ale jakość jest średnia. Po paru treningach przestaje być stabilny i rusza się w futrynie w której jest montowany. Odradzam…
Wielofunkcyjne : 
 
 
Wizualnie prezentuje się całkiem nieźle, cenowo też jest w porządku jednak trwałość jest bardzo mała. Testowany przez około miesiąc przez mojego brata po czym jak stwierdził drążek zaczął się rozpadać w rękach :/ Niestety drążki te dobre są dla nastolatka albo kobiety. Mężczyzna ważący powyżej 80 kg będzie się przy nim męczył i tylko uszkodzi futrynę albo podłogę 🙂
Drążki montowane do sufitu albo ściany 
Zdecydowanie najlepsze rozwiązanie do domowej siłowni. Drążki te są trwałe i mocne. Wystarczy zamontować je za pomocą wkrętów do ściany lub sufitu. Ja stałem się posiadaczem takiego :
Drążek pozwala trenować plecy w różnych konfiguracjach oraz inne partie mięśniowe takie jak barki, biceps czy brzuch. Montaż do sufitu powoduje, że drążek w ogóle nam nie przeszkadza w poruszaniu się po siłowni/pomieszczeniu. Wystarczy wiertarka, parę wkrętów i osoba do pomocy. Po montażu zawiesiliśmy się na nim we dwóch czyli jakieś 170 kg i nawet nie drgnął. Polecam Wszystkim do domowych siłowni. A koszt takiego drążka to w zależności od aukcji czy sklepu 55 – 120 zł. Kasa nie duża, a satysfakcja gwarantowana.
A wy jakie drążki stosujecie ?
Moją gotową siłownię znajdziecie tutaj w tym wpisie.
Ja osobiście większość sprzętu na swoją domową siłownię zakupiłem na sklepie K-sport. Polecam Wam zapoznać się z ich ofertą.
Poniżej macie linka z rabatem z naszej strony 🙂

Kupuj z nami taniej! Rabat dla czytelników bloga zrzucbrzuch.com

Related Posts

12 thoughts on “Domowa siłownia cz.1 wybieramy drążek treningowy

  1. Mam drążek rozporowy w futrynie od dwóch lat na tym mieszkaniu. W poprzednim miałem przez lat…6. W rodzinnym domu wisiał taki przez lat 10+ korzystałem z niego, ja, brat, czasem ojciec. NIGDY nie był "niestabilny". Jak się jest łajzą co nie umie zamontować takiego urządzenia to nie jest wina urządzenia. Jedynym mankamentem drążków rozporowych jest to że są zbyt wąskie, tj. tylko szerokość drzwi, a pociąganie na szerszym chwycie daje lepsze efekty. Tylko to.

    Maciejjo

    1. Może miałeś jakiś porządniejszy drążek bo te co udało mi się kupić na aukcjach internetowych, a miałem dwa nie powalały na kolana dodatkowo powodowały uszkodzenia futryny, a właściwie ościeżnicy. Nie wiem może stabilniejsze są w przypadku metalowych najprostszych futryn. A jeśli z tą łajzą było do mnie to opanuj się trochę koleżko bo nie takie rzeczy się montowało 🙂

    2. nie nie, to nie było personalne, tak ogólnie tylko 🙂 ale fakt, takie drażki sprawdzają się tylko przy metalowych futrynach, drewniane mogą uszkodzić, zgadza się.

  2. Ćwiczenia w domu to doskonały pomysł. Z drugiej strony warto także ruszyć się z domu i poćwiczyć chociażby na bieżni czy też ścianie wspinaczkowej! Wielka frajda!

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: