CO ZDROWEGO MOŻEMY KUPIĆ W BIEDRONCE I INNYCH SUPERMARKETACH?

CO ZDROWEGO MOŻEMY KUPIĆ W BIEDRONCE I INNYCH SUPERMARKETACH?

CO ZDROWEGO MOŻEMY KUPIĆ W BIEDRONCE I INNYCH SUPERMARKETACH?

Dzisiaj chciałam Wam uzmysłowić, że zdrowe i jakościowe produkty możemy kupować nie tylko w sklepach ekologicznych, czy drogich delikatesach, ale również w pobliskich “tanich” supermarketach. Pierwszy krok to zorientowanie się do jakiego sklepu mamy najbliżej i poświęcenie pół godziny naszego czasu na przejście się po regałach i wnikliwą analizę interesujących nas produktów.

Nam akurat najbliżej jest do Biedronki i rok zakupów tam pozwolił nam zorientować się już, które produkty są godne uwagi, a które nie. Stworzyliśmy sobie listę stałych zakupów – produktów, które kupujemy zawsze co 2-3 dni i co do których jakości nie mamy wątpliwości. Dzisiaj postanowiłam się z Wami podzielić tą listą. Może ktoś z Was też robi tam zakupy i sprawdzona lista się przyda. Jeśli bliżej macie inny supermarket poszukajcie w nim podobnych produktów. Z tego co wiem Lidl ma dość podobny asortyment co Biedronka.

Oto nasza stała lista:

Owoce i warzywa : 

Ogólnie są smaczne i świeże pomijając włoszczyznę upychaną w plastikowe pudełka – ta prawie zawsze jest spleśniała, także uważajcie. Nie polecam też ziemniaków ze względu na średni smak. Pomidorów też nie polecam – nawet w sezonie. Biedronka nie oferuje niestety ogórków kiszonych, ani kiszonej kapusty tylko kwaszone więc tych też nie kupujemy. A oto sprawdzone przez nas produkty z tego działu:

  • Banany, jabłka, pomarańcze, cytryny, włoszczyzna (każde warzywo osobno), pieczarki, cebula, młody szpinak, wszystkie miksy sałat, szczypiorek i inna zielenina, ananas, awokado.

Mięso :

  • Łosoś wędzony na zimno i gorąco, łosoś surowy, szynka parmeńska, ryby mrożone, piersi z indyka, piersi kurczaka

Jeśli chodzi o dwa ostatnie produkty to kiedy możemy staramy się je kupować na naszym targu. Pewniejsze źródło i zapewne mniejsza ilość władowanej w mięso chemii.

CO ZDROWEGO MOŻEMY KUPIĆ W BIEDRONCE

Nabiał:

  • Mleko, śmietany, serek wiejski (najbardziej opłacalny w opakowaniu 500g), jogurt naturalny, jogurt grecki (uwaga dla osób redukujących kalorie – ma 10% tłuszczu), masło, masło klarowane.

Napoje:

  • Woda mineralna gazowana i niegazowana, soki jednodniowe z marchewki i jabłek

 Kiedyś była Ustronianka z jodem i magnezem, ale ku mojemu niezadowoleniu została wycofana :/. Ostatnio ponoć pojawiły się jakieś dobre soki 100% owoców, ale sprawdzę to przy następnych zakupach.

Inne:

  • Wszelkie bakalie: migdały, orzechy, daktyle, figi, słonecznik, wiórki kokosowe, rodzynki. Żurawina niestety z dodatkiem cukru. 
  • Czasem pojawiają się dżemy z Łowicza 100% (bez cukru  i innych słodzików) w kuszącej cenie, ale trzeba polować.
  • Olej rzepakowy, olej lniany
  • Makaron pełnoziarnisty, fasola z puszki, pomidory z puszki.

Ryżu nie polecam strasznie się skleja  i zawsze wychodzi “ciapciaty”.

CO ZDROWEGO MOŻEMY KUPIĆ W BIEDRONCE

CO ZDROWEGO MOŻEMY KUPIĆ W BIEDRONCE

Jak widać w pobliskim supermarkecie można kupić większość podstawowych produktów dobrej jakości. Po resztę zakupów zwykle wybieramy się na targ, a jeszcze inne kupujemy w sklepach eko. Mam nadzieję, że moja lista pomoże Wam przy następnych zakupach 🙂

M.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *