Rolki dla mężczyzn – kilka najciekawszych modeli

Rolki dla mężczyzn – kilka najciekawszych modeli

Często zachęcam Was do testowania różnych aktywności fizycznych. Ja ostatnio zostałem namówiony do jazdy na rolkach. Pomyślałem sobie: „ rolki dla mężczyzn? To chyba bardziej damski sport”. Postanowiłem mimo wszystko spróbować, ponieważ zawsze to nowa aktywność.

 Kluczem do sukcesu zarówno w odchudzaniu jak i kształtowaniu sylwetki jest atrakcyjność treningów. Są oczywiście osoby, które mogą trenować 5 razy w tygodniu bez znużenia. Załóżmy jednak, że większość z Was chce mieć 100 % przyjemności z treningów, jednocześnie zdobywając nowe doświadczenia. Dzisiejszy wpis poświecę jeździe na rolkach.

Ostatnio miałem okazję trochę pojeździć za namową znajomego. Przyznam szczerze, że miałem na początku opory. Jakoś jazda na rolkach wydawała mi się mało męska. Natomiast mój znajomy dał mi specjalnie rolki dla mężczyzn. Jak się okazało obecnie mamy już damskie i męskie modele dostosowane do indywidualnych potrzeb? Dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę parę szczegółów.

Rolki dla mężczyzn – kilka najciekawszych modeli

Przed zakupem rolek najlepiej zastanowić się, jaki będzie główny cel naszej jazdy. Możemy poszukać rolek do jazdy rekreacyjnej albo bardziej wyczynowej. W moim przypadku, jako, że jestem początkujący wybór padł na Rollerblade Spark 80 Grey Burnt Orange 2019. Są to rolki dla wszystkich lubiących aktywny wypoczynek, które są jednocześnie początkujące. Jeśli stwierdzimy, że nasze umiejętności zwiększyły się to możemy zamontować większe kółka. Takie w rozmiarze 84 mm pozwolą na szybszą jazdę i zdecydowanie bardziej sportową. Dlatego w stosunkowo niskiej cenie mamy rolki, które z takich dla amatorów możemy potem ulepszyć do wymiaru rolek sportowych.

Ciekawostką jest to, że solidny trening na rolkach to bardzo dużo spalonych kalorii. Jeżeli przyłożymy się do jazdy i pojeździmy solidną godzinę to jesteśmy w stanie spalić nawet 600 kcal przy wadze 80 kg.

Podczas godzinnej jazdy można się naprawdę solidnie zmęczyć. Oczywiście początki są trudne, ale po jakimś czasie możemy pomyśleć o bardziej sportowych rolkach. Mój znajomy jeździ na trochę droższym modelu TWISTER EDGE EDITION. Ten Model jest już znacznie droższy i polecany dla bardziej wprawionych użytkowników.

 

 

Rolki dla mężczyzn, jako alternatywa biegania.

Często piszecie, że bieganie Was za bardzo męczy i powoduje ból stawów. Spacerowanie Was nudzi, więc może właśnie rolki będą alternatywą. Podczas jazdy na rolkach fajne jest to, że pracuje całe ciało. Od mięsni nóg poprzez mięśnie brzucha, kończąc na mięśniach pleców. Dzięki temu podczas takiego treningu spalamy znacznie więcej kalorii niż podczas spacerów. Jeśli szukacie alternatywnego treningu na świeżym powietrzu to jest to aktywność dla Was. Dodatkowo rolki są bezpieczniejsze dla stawów od bieganie więc mogą z tej aktywności korzystać osoby z nadwagą.

 

Udostępnij

Komentarzy (2)

  • Ania Odpowiedz

    Świetny wpis 🙂

    25 kwietnia, 2019 at 6:20 pm
  • Jacek Odpowiedz

    szukam teraz czegoś takiego, super

    25 kwietnia, 2019 at 8:35 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *