Chleb Low Fodmap

Chleb Low Fodmap

Chleb Low Fodmap

CHLEB ORKISZOWY LOW FODMAP

Ostatnio w naszym sklepie pojawił się jadłospis diety low foodmap 1800 kcal , a dzisiaj przepis na chleb low fodmap. Ten chleb możesz spokojnie jeść odżywiając się zgodnie z wytycznymi LOW FODMAP. Będzie to idealny dodatek do posiłków również dla wszystkich, którzy : 

  • mają wzdęty brzuch, gazy, przelewanie w jelitach, biegunki lub zaparcia
  • mają zdiagnozowane SIBO
  • cierpią na jelito drażliwe
  • często odczuwają dyskomfort trawienny

Ponieważ zauważyłam, że wiele osób na diecie low fodmap jest zdezorientowanych odnosnie dozwolonego pieczywa wrzucam dziś przepis na chleb low fodmap na drożdżach. Drożdże są dozwolone, dozwolona jest mąka orkiszowa lub mąka z pradawnej pszenicy 2ab. Z tych produktów spokojnie upieczecie zupełnie normalny chleb, bezpieczny na low fodmap.

Przepis :

🥖400 g mąka orkiszowa pełnoziarnista (np. typ 1800)
🥖100g mąka orkiszowa chlebowa (np. typ 750)
🥖(lub zamienić wszystko na mąkę 2AB)
🥖500 ml ciepłej wody
🥖15g suchych drożdży
🥖1 łyżka soli

Chleb Low Fodmap

Przygotowanie :

Wszystkie składniki umieszczamy w misie miksera i wyrabiamy końcówką do ciasta drożdżowego ok 10 min. Można to zrobić ręcznie. Po tym czasie ciasto będzie dość lejące.
Wkładamy wyrobione ciasto (ja wkładam je w tej misie, w której się wyrabiało) do piekarnika nagrzanego do 40 stopni na ok.30 min przykryte ściereczką. Można też odłożyć miskę w ciepłe miejsce i przykryć ściereczką. Po tym czasie drożdże powinny zacząć pracować i masa powinna mocno urosnąć.

Przekładamy masę do foremki na chleb, przykrywamy ściereczką i odkładamy w ciepłe miejsce do ponownego wyrośnięcia. W tym czasie nagrzewamy piekarnik do 240st.
Wkładamy wyrośnięty chleb do nagrzanego piekarnika i ustawiamy czas na 5 min. Po tym czasie zmniejszamy temperaturę do 210 st i pieczemy jeszcze 45 min. Po tym czasie gotowy chleb można od razu wyjąć z piekarnika i umieścić na metalowej kratce do wystudzenia.

Jeśli szukasz gotowego jadłospisu low fodmap to zajrzyj do nas do sklepu – Jadłospis LOW FODMAP 1800 kcal

Zapraszamy również do grupy wsparcia na facebooku – Dieta FODMAP przepisy. IBS, SIBO

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *