Jak przygotować pomieszczenie do ćwiczeń ?

Jak przygotować pomieszczenie do ćwiczeń ?

Jak przygotować pomieszczenie do ćwiczeń ?

Ostatnio bardzo popularne stało się trenowanie w domu. Dla jednych był to przejściowy okres, lecz są i tacy, którzy dalej trenują w domu. Okazało się, że przy odrobinie przestrzeni można stworzyć sobie pomieszczenie do ćwiczeń. Do wykonania podstawowego treningu wystarczy kawałek przestrzeni na podłodze oraz ciężar własnego ciała. Oczywiście na dłuższą metę trening tego typu może się znudzić dlatego większość z nas dokupuje sprzętu i udoskonala swoje domowe siłownie czy też pomieszczenia do ćwiczeń. Ja akurat mam swoją w miarę wyposażoną na strychu o czym pisałem Wam tutaj. Nie były to wcale jakieś duże pieniądze ale fakt trzeba było mieć trochę miejsca.

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma tyle przestrzeni jednak kiedyś mieszkając w bloku również miałem w jednym pokoju małą strefę do ćwiczeń. Jeśli dobrze zorganizujemy przestrzeń można spokojnie sprawić by dany pokój miał dwie funkcje. Matę do ćwiczeń i hantle zawsze można schować, a drążek może być rozporowy na ościeżnicy.

Jak przygotować pomieszczenie do ćwiczeń ?

Fajnie jeśli mamy miejsce, żeby wstawić sobie do pokoju ławeczkę do ćwiczeń ze sztangą. W takim przypadku możemy już robić znacznie więcej ćwiczeń. Jedyne na co trzeba uważać to na inne obiekty w pomieszczeniu, szczególnie jeśli mamy jakieś meble designerskie . Szkoda by było uszkodzić sobie coś w mieszkaniu podczas ćwiczeń. Dlatego watro zarządzić jedno miejsce do ćwiczeń i tam trzymać swój sprzęt.

Takie pomieszczenie czy wydzielona strefa może być fajnym dodatkiem do treningów siłowych czy np. biegania. Ja bardzo często nie miałem tak dużo czasu, żeby zebrać się na stacjonarną siłownię ale chciałem zrobić trening. Więc wolałem zrobić 40 minutowy trening z hantlami w domu niż odpuścić. Było to szczególnie uciążliwe gdy pracowałem w systemie zmianowym. Pamiętajcie “zły trening to ten, który się nie odbył” 🙂 Jeśli mamy motywacje i ułożony trening w głowie to z ciężarem własnego ciała możemy się nieźle zmęczyć o czym zresztą pisałem tutaj.

Jeżeli nie masz czasu chodzić na siłownię bo “późno wracasz z pracy” albo pracujesz na zmiany pamiętaj, że to tylko wymówka. Miejsce do ćwiczeń można zorganizować sobie praktycznie wszędzie.

Udostępnij

Komentarzy (4)

 • Maciej A Odpowiedz

  Super wygląda :)) cichłbym mieć coś podobnego u siebie, na razie chodzę tylko na siłownie, ale domowa jest o wiele bardziej wygodniejsza.

  7 lipca, 2020 at 12:28 pm
 • Natalia Odpowiedz

  Świetnie mieć takie pomieszczenie☺

  10 lipca, 2020 at 10:38 am
 • beti Odpowiedz

  Fajnie byłoby mieć takie pomieszczenie 🙂

  10 lipca, 2020 at 12:45 pm
 • Kasia Futka Odpowiedz

  To prawda 🙂 Warto mieć takie miejsce, aby zabrakło miejsca na jakiekolwiek wymówki 🙂

  14 lipca, 2020 at 10:08 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *