Domowa siłownia – rozciąganie

Domowa siłownia – rozciąganie

Domowa siłownia – rozciąganie

O tym jak ważne jest rozciąganie zarówno przed jak i po treningu pisaliśmy Wam już wiele razy na blogu. Warto poświęcić te kilka minut dla naszego organizmu, by przekonać się, że niesie za sobą same korzyści. W zależności od tego jaką partię mięśni zamierzamy trenować albo trenowaliśmy to te mięśnie powinniśmy w głównej mierze rozciągać. Możemy korzystać z klasycznych ćwiczeń rozciągających albo wspomagać się akcesoriami, które znacznie nam to ułatwią.

W codziennym rozciąganiu mogą być pomocne takie przedmioty jak stół, parapet czy też krzesło jednak jeśli robimy to częściej i chcemy robić postępy to warto zaopatrzyć się w dodatkowy sprzęt.

Jeśli chodzi o naszą domową siłownię to zdecydowanie polujemy na drabinkę gimnastyczną. Mamy wystarczającą ilość miejsca by ją zamontować teraz tylko kwestia wyboru odpowiedniej. Drabinki są przez wielu niedoceniane i kojarzą się głównie z lekcjami wf w szkole. Jednak jest to świetny sprzęt zarówno do treningu jak i rozciągania. Jest bardzo pomocna przy rozciąganiu . Przede wszystkim nóg jak i pleców jednak z powodzeniem możemy też rozciągać na niej inne partie mięśni.

Wstępny wybór padł na drabinkę od tego producenta – https://trainingshowroom.com/2_proud

Korzyści z posiadania drabinki gimnastycznej.

W połączeniu z taśmami czy gumami do treningu możemy na drabince zrobić naprawdę konkretną sesje rozciągania. W sportach walki takich jak kickboxing bardzo ważne jest by mieć dobrze rozciągnięte nogi dlatego jest to z jeden z głównych powodów wyboru drabinki. Dzięki dużej ilości szczebli w drabince możemy z powodzeniem progresować z treningu na trening. Stabilność drabinki (montowana jest do ściany) powoduje, że ryzyko kontuzji czy upadku podczas rozciągania jest bardzo małe. Dodatkowo jeśli mamy mały zakres ruchu możemy przypiąć taśmę do górnych szczebli i podtrzymywać się taśmy podczas rozciągania na stojąco.

źródło 

Drabinka na domowej siłowni nie będzie zajmować zbyt wiele miejsca ponieważ montuje się ją do ściany, a dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy kolejny sprzęt do treningu w jednym pomieszczeniu. Teraz będzie można rozciągać się w tym samym miejscu gdzie robiliśmy trening.

Pamiętajcie dobrze rozciągnięte mięśnie , to silniejsze i sprawniejsze mięśnie, a dobrze wyposażona domowa siłownia to klucz do sukcesu i udanego treningu. Oczywiście, najważniejsze to chęci, bez których ani rusz.

Udostępnij

Komentarzy (2)

  • Amanda Odpowiedz

    Często do rozciągania używam parapetu. Na chwile obecną mi wystarcza, ale ćwiczenia są coraz bardziej zaawansowane, wiec może pomyślę o takiej drabince 🙂

    5 sierpnia, 2019 at 8:04 am
  • AniaNowak Odpowiedz

    Też nabyłam w internecie drabinkę do ćwiczeń. Super zakup 😉 Dodatkowo kupiłam coś na wzór maty lub nawierzchni jako wykładzina sportowa i nie odczuwam takiego bólu jak przedtem na podłodze albo na zwykłe, cienkiej macie. Polecam 😉

    16 sierpnia, 2019 at 6:45 am

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *