Jak ćwiczyć przedramiona ?

Jak ćwiczyć przedramiona ?

Jak ćwiczyć przedramiona ?

Mięśnie przedramion pracują przy większości ćwiczeń dlatego, część osób uważa, że nie powinniśmy ich dodatkowo trenować. Moim zdaniem powinniśmy poświęcić na trening przedramion przynajmniej 2-3 ćwiczenia w każdym tygodniu. Szczególnie jeśli na przykład mamy problemy z podciąganiem na drążku czy martwym ciągiem. Oczywiście do poprawnego wykonywania ćwiczeń trzeba przepracować jeszcze kilka innych aspektów ale wzmocnione przedramiona na pewno będą sprzyjać lepszym wynikom.

Bardzo często jest właśnie tak, że przy kolejnych powtórzeniach martwego ciągu czy podciągania czujemy, że “puszczają” przedramiona. To takie charakterystyczne uczucie, w którym wydaje Ci się, że sztanga zaraz wypadnie Ci z dłoni, albo czujesz “palenie” przedramion przy kolejnym podciągnięciu. Warto wtedy dołożyć do swojego planu treningowego 2-3 ćwiczenia w tygodniu na tą właśnie grupę mięśni.

Jak ćwiczyć przedramiona ?

Tak jak pisałem, na początku przedramiona pracują przy większości ćwiczeń siłowych jak również podczas codziennych czynności więc nie musimy wykonywać dodatkowo dużej liczby ćwiczeń. Wystarczy solidnie skatować je 2-3 ćwiczeniami. Ważne. W przypadku treningu przedramion powinniśmy pracować do tak zwanego “upadku mięśniowego”.  Oznacza to, że podczas poszczególnych serii trenujemy ile damy radę, do momentu aż przedramiona zaczną “palić” , a nawet trochę dłużej. Jest to wykonalne ponieważ do treningu przedramion nie musimy używać dużych obciążeń. Ćwiczenia robimy na małych obciążeniach ale za to wiele powtórzeń np 20 – 25. Ważne jest, żeby zrobić “do oporu” ile damy radę.

Do treningu przedramion możesz użyć sztangielek, gryfu lub wrist rollera.

Szczególnie fajnie jest właśnie to ostatnie urządzenie. Proste w konstrukcji, tanie i pozwala dobrze skatować przedramiona, a przecież o to chodzi 🙂

Jak ćwiczyć przedramiona ?

Możesz je kupić w K-sport za 68,39 zł  używając kodu “zrzucbrzuch”

Jak ćwiczyć z wrist rollerem ?

Bardzo prosto. Przypinasz do sznurka obciążenie (może być żeliwne , bitumiczne , olimpijskie) może być nawet jakiś przedmiot, który można zaczepić. Następnie zwijasz sznurek w górę i w dół. Już po pierwszym powtórzeniu poczujesz lekkie palenie mięśni przedramion. Jak ćwiczyć na wrist rollerze zobaczysz też na filmie na końcu wpisu.

Ćwiczenia przedramion z gryfem albo z hantlami ?

Odsyłam Cię do filmu na moim kanale gdzie nagrałem kompletny zestaw ćwiczeń na przedramiona do wyboru. Możesz wybrać te które Ci odpowiadają i zacząć trening. Zobaczysz tam również jak ćwiczyć na wrist rollerze.

Zobacz film z ćwiczeniami na przedramiona :

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *