Suplementy przy diecie redukcyjnej

Suplementy przy diecie redukcyjnej

Suplementy przy diecie redukcyjnej

Wiele razy pisaliśmy Wam na blogu, że podstawą w diecie redukcyjnej jest dobrze skomponowana dieta połączona z aktywnością fizyczną. Są to dwa główne filary odchudzania. Warto również wspomnieć o odpowiedniej regeneracji i suplementacji podczas redukcji. Bardzo dużo osób na początku swojej walki ze zbędnymi kilogramami ma bardzo dużo motywacji i zapału. Starają się przekuć to w wyczerpujące treningi, które chcieli by robić najlepiej każdego dnia. Niestety w przypadku odchudzania i aktywności nie zawsze więcej znaczy lepiej. Zbyt intensywne treningi oraz brak regeneracji to najprostsza droga do zatrzymania spadków wagi i pojawiania się niedoborów np witamin, minerałów w naszym organizmie.

Na blogu znajdziecie wiele artykułów na temat treningów czy odżywiania podczas diety dlatego dzisiaj skupimy się na uzupełnieniu tych dwóch czynników czyli suplementacji i regeneracji. 

Oczywiście większość z nas słysząc o suplementach na odchudzanie od razu myśli o suplementach typu odżywka białkowa, kreatyna, l-karnityna. Owszem warto je suplementować ale w tym wpisie chciałbym przybliżyć wam równie ważne suplementy.

Suplementy przy diecie redukcyjnej

Suplementy przy diecie redukcyjnej

Myśląc o suplementacji w sporcie każdemu pierwsze na myśl przychodzi, spalanie tłuszczu, powiększanie mięśni, zwiększanie wytrzymałości. Mało osób pamięta jednak o układzie nerwowym i trawiennym. Przeciążony układ nerwowy (zbyt ciężkie i częste treningi) nie będzie odpowiednio się regenerował. Skutkiem tego będzie brak efektów na dłuższą metę. Zarówno jeśli chodzi o odchudzanie czy budowanie masy mięśniowej. Dużo osób początkujących zaczyna z ciężkimi i długimi treningami nie myśląc właśnie o układzie nerwowym. W rezultacie po 2-3 miesiącach dochodzą do momentu, w którym nie mają siły na kolejne treningi oraz nie widać dalszych efektów ich pracy. W takich przypadkach od razu należy pomyśleć o regeneracji i wspomaganiu układu nerwowego suplementami.

Dobrym wyborem będą wszystkie suplementy pozytywnie wpływające na układ nerwowy – ograniczające jego pobudzanie, łagodzące skutki stresu i korzystnie wpływające na sen. 

Kolejna sprawa to niedobory witamin i minerałów. Elektrolity w twoim organizmie są wydalane wraz z potem. Ważne jest, aby je uzupełniać regularnie podczas lub po zakończeniu dłuższej aktywności sportowej. Ich niedobory również mogą objawiać się stanami przewlekłego zmęczenia, braku energii czy ogólnym pogorszeniem naszego samopoczucia.

Prawidłowo funkcjonujący układ trawienny również jest bardzo istotny podczas diety. Tak naprawdę każdy z nas (nie tylko osoby aktywne) powinien zwracać uwagę jak funkcjonuje nasze trawienie. Problemy trawienne również mogą wpływać na nasz poziom energii, regenerację czy efekty odchudzania. Dlatego suplementy i tabletki na trawienie powinny również znaleźć się w naszym planie suplementacji osoby aktywnej.

Oczywiście jeśli zadbamy o odpowiednie odżywianie i regenerację uda się większość uzyskać z pożywienia. Niestety mało kto z nas w ciągu dnia musi skupić się tylko na treningu i odżywianiu. Większość z nas dodatkowo musi chodzić do pracy, codziennie narażone jest na stres. Przez zabiegany tryb życia często trening musimy robić wtedy kiedy “akurat mamy czas”. Nasz organizm nie zawsze wtedy jest zregenerowany i ma energię do pracy na 100%. Dlatego warto pomyśleć o dodatkowej suplementacji, o której pisałem Wam powyżej. Zregenerowany układ nerwowy i prawidłowe trawienie to również ważne elementy układanki, które w całości pozwalają skutecznie zredukować wagę i prowadzić aktywne życie.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *