Rowerek stacjonarny Zipro Beat – opinia

Rowerek stacjonarny Zipro Beat – opinia

Rowerek stacjonarny Zipro Beat – opinia

Dzisiaj kolejny test sprzętu – rowerek stacjonarny zipro beat – opinia. Rowerek testujemy od kilku miesięcy udało się go okazyjnie kupić z okazji allegro days. Wtedy przeceniony był z 629 zł na 429 zł. Obecnie ten rower możecie kupić za około 750 zł ale warto poczekać na jakieś przeceny. Rowerek wyposażony jest w magnetyczny system oporu dzięki czemu jest dość cichy podczas treningu.

Tutaj kupisz go z 749 zł

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ten model ? 

Naszym głównym celem był rowerek, który będzie nam służył do rozgrzewki przed treningiem siłowym oraz sesji cardio do 1 godziny. Dlatego też szukałem rowerków w przedziale poniżej 1000 zł w tej cenie można spokojnie kupić dobry rowerek do takich celów. Pamiętaj jeśli szukasz rowerka do treningów 2-3 godzinnych albo szukasz czegoś bardziej pod treningi kolarstwa wtedy należy poszukać trochę droższych modeli.

Jeśli chodzi o Zipro Beat to maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg i to jest pierwsza rzecz , na którą powinniście zwrócić uwagę. Waga rowerka to około 22 kg. 

Rowerek stacjonarny Zipro Beat - opinia

  • Pierwsze na co zwracaliśmy uwagę przy wyborze to możliwość regulacji siodełka w kilku poziomach. Z tego rowerka korzystamy wspólnie (kobieta i mężczyzna) dlatego 8 poziomów regulacji było dobrym wyborem.
  • Możesz regulować siodełko w poziomie od 77 do 104 cm.
  • Druga sprawa to 8 poziomów obciążenia. Dzięki czemu możesz urozmaicać i utrudniać swoje treningi.
  • Podstawowy komputer pozwala śledzić kilka aktywności takich jak czas, dystans, spalone kalorie oraz prędkość.
  • Dodatkowo fajnym rozwiązaniem jest to,  komputer jest aktywny do 4 min bo zejściu z rowerka. Oznacza to, że możemy np w trakcie treningu zejść na 3 min, a nasz zapis treningu nie zostanie przerwany.
  • Cały rower jest dość poręczny i przednia rolka pozwala go przepchnąć więc możemy zmieniać bez problemu jego położenie.
  • Dodatkowo dużym plusem jest cicha praca. Można spokojnie kręcić i oglądać TV.

Minusy :

  • jedynym minusem naszym zdaniem jest siodełko. O ile podczas 20- 30 min jazdy jest ok to po 60 min jest już trochę niewygodnie. Może to kwestia przyzwyczajenia jednak może być to dla niektórych uciążliwe. Podczas sesji do 15-20 min jeździ się całkiem wygodnie. Ewentualnie można pomyśleć o jakiejś nakładce żelowej na siodełko.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat rowerka zajrzyjcie na nasz kanał na Youtube. Zobaczycie też jak montuje się taki rower.

Wyposażasz domową siłownię ? 

Powinny zainteresować Cię również te wpisy :

Drabinka do ćwiczeń – opinia i test

Mikrosiłownia do 1000 zł jak wyposażyć ? 

Stojaki KSH012 opinia

Zajrzyj również na nasze social media – Instagram @zrzucbrzuch

Facebook – https://www.facebook.com/zrzucbrzuch

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *