SAVAGE RUN ForYou 2022 relacja

SAVAGE RUN ForYou 2022 relacja

SAVAGE RUN ForYou 2022 relacja

Dzisiaj relacja z pierwszej edycji biegu SAVAGE RUN ForYou, który odbył się w Oświęcimiu. Podobno impreza będzie cykliczna (miejmy nadzieję) tak obiecał organizator czyli Gym For You Fitnnes Club Oświęcim.

Jest to pierwsza tego typu inicjatywa, ale biorąc pod uwagę sprawną organizację myślę, że nie ostatnia. SAVAGE RUN to bieg z przeszkodami około 5km – 20 przeszkód.

W biegu wystartowało według strony timing4u.pl – 138 osób 

Niezbyt duża liczba startujących spowodowała, że bieg miał raczej kameralny charakter ale moim zdaniem niczego nie brakowało mu w stosunku do innych biegów. Jeśli chodzi o organizację to większość rzeczy była na najwyższym poziomie. Rejestracja, biuro zawodów, miejsce zawodów oraz zaplecze techniczne było bez zarzutów. Bieg odbywał się na terenie Park Pojednania Narodów, ul. Kamieniec, 32-600 Oświęcim obok Schroniska dla Zwierząt. Organizator w trakcie prowadził symboliczną zbiórkę na schronisko za co duży plus 🙂

Dystans: 5 km, 20 przeszkód.
Zawodnicy będą startować w 50-60 osobowych grupach (falach) co 15 minut.
Start pierwszej fali – 12:00.

SAVAGE RUN ForYou 2022 relacja

Jeśli chodzi o biuro zawodów i całe zaplecze techniczne to większość rzeczy była w porządku. Sprawnie odebraliśmy pakiety startowe, nie było problemów z parkowaniem, dostępne były przebieralnie, toalety oraz ciepły posiłek po biegu. 

Jedyne co trzeba by było zmienić w przyszłym roku to jasno zaznaczyć linię startu i tam zorganizować strefę rozgrzewki. Większość osób z pierwszej fali nie wiedziała, gdzie ma odbyć się rozgrzewka i skąd startujemy. W rezultacie po rozgrzewce przeszliśmy przez linię mety w stronę miejsca startowego co spowodowało trochę zamieszania.

SAVAGE RUN ForYou 2022 relacja – trasa

Poniżej macie grafikę z przebiegiem trasy i listą przeszkód.

Trasa była dobrze oznaczona i dość wymagająca (szczególnie końcowe przeszkody). Moim zdaniem fajnym rozwiązaniem było to, że do przeszkód technicznych każdy miał tylko 1 podejście. Jeśli się nie udało to 10 burpeesów. 

5 ostatnich przeszkód zdecydowanie sprawiło większości najwięcej problemów. I dobrze, dzięki temu trasa była na fajnym poziomie. Całość przebiegała pod okiem sędziów OCR POLSKA . Początek trasy był mocno biegowy natomiast gdzieś na 2 kilometrze zaczęły się przeszkody. Fajnie to wyszło bo (przynajmniej) w pierwszej fali nie było tłoku na przeszodach. Chociaż z tego co patrzałem jak inne dobiegały to również nie było problemów. Oczywiście wynikało to z tego, że startowało niewielu uczestników. Pewnie w przyszłym roku jeśli zgłosi się więcej osób trzeba będzie zmierzyć się z tym organizacyjnie. Mnie osobiście najwięcej problemów sprawiła 19. przeszkoda czyli Longring.

Bieg ostatecznie udało mi się ukończyć na 8 pozycji z czasem 00:27:32 

Warto także nadmienić, że na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Czeki na 500, 300 i 200 zł na podium w kategorii najlepszy mężczyzna, kobieta i drużyna. Niby mały kameralny bieg, a było o co powalczyć.

Ostatecznie mogę powiedzieć, że była to bardzo fajna impreza z potencjałem i kto wie może w przyszłości rozrośnie się tak jak np. Masakrator. Życzę im tego.

Poniżej jeszcze kilka zdjęć :

Autorami zdjęć jest Obiektywem Eli oraz Gym For You – Fitness Club – Oświęcim

Autorami zdjęć jest Obiektywem Eli oraz Gym For You – Fitness Club – Oświęcim

SAVAGE RUN ForYou 2022 relacja

Tutaj przeczytasz relację z Biegu Herosa 2022

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *