Kizomba – jak zacząć?

Kizomba – jak zacząć?

Kizomba – jak zacząć?

Rok 2020 powoli dobiega końca więc do dobry czas by rozpocząć planowanie przyszłego 2021. Planowanie to bardzo istotny element naszego życia nie tylko jeśli chodzi o diety i treningi. Człowiek z planem, na życie czy chociażby na najbliższe kilka miesięcy znacznie lepiej funkcjonuje. Kiedyś pisałem Wam o tym, że dobrze przy każdym nowym roku wprowadzać sobie nową aktywność – znajdziecie go tutaj. Oczywiście wiele razy pisałem, że nie trzeba trenować siłowo czy sportów walki, żeby chudnąć i tracić na wadze. Są osoby, które te rodzaje aktywności w ogóle nie interesują. Ten wpis jest właśnie dla nich.

Jeżeli sport w żaden sposób Cię nie interesuje to może właśnie taniec będzie tym co pozwoli Ci spalać kalorie i nie tylko. Jeżeli nie chcesz wybrać się na klasyczne zajęcia to może coś nowego czyli zajęcia z tańca Kizomba ?

Kizomba co to w ogóle jest ?

Kizomba jest to taniec powstały w Angoli w latach 70 tych nazywana też angolskim tangiem. Słowo to oznacza “dobrą zabawę” łączy w sobie elementy tanga argentyńskiego, zouka oraz semby. Taniec ten zyskał dużą popularność w Portugalii by później stopniowo trafiać do innych krajów europy.  Jest to taniec, który zdecydowanie nadaje się jako element naszej aktywności fizycznej, która pozwoli spalać dodatkowe kalorie. Przy okazji jeżeli , ktoś właśnie chciał zacząć tańczyć to jest to dobry moment by zacząć od czegoś zupełnie nowego. Zajęcia prowadzone są zarówno dla par jak i dla singli więc jeśli nie masz partnera czy partnerki nic nie szkodzi.

Gdzie chodzić na zajęcia ?

Jeżeli chodzi o większe miasta to myślę, że w większości możemy już trafić na zajęcia z tego tańca . Wystarczy poszukać sobie Kizomba Warszawa, Katowice czy jakieś inne większe miasto. Na pewno znajdziecie coś w swojej okolicy.

Pamiętajcie by szukać grup początkujących i zapisać się na zajęcia przynajmniej dwa razy w tygodniu. Taka częstotliwość jest to minimum jeśli chodzi zarówno o tygodniową aktywność fizyczną jak i poznawanie nowego tańca. Najlepiej szukajcie jakiś większych akademii tańca gdzie macie dostęp do profesjonalnej kadry i elastycznego grafiku treningów tańca jak na przykład tutaj https://www.akademiatanca.com.pl/

Na koniec jeszcze dla przypomnienia. Jeśli taniec w 2021 ma być aktywnością, która ma przyspieszyć proces odchudzania to musicie pamiętać również o diecie. Bez ujemnego bilansu kalorycznego i zbilansowanej diety, żadna aktywność nie przyniesie oczekiwanych efektów.

 

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *