NOWY ROK – NOWA AKTYWNOŚĆ

NOWY ROK – NOWA AKTYWNOŚĆ

NOWY ROK – NOWA AKTYWNOŚĆ

Tytuł posta brzmi trochę w stylu “nowy rok – nowa ja” ale nie przejmujcie się nie będziemy pisać kolejnego wpisu w stylu “jak zacząć odchudzanie”. Posta kierujemy raczej do osób aktywnych, które regularnie uprawiają jakiś sport trochę. Jednak już znudziły się na przykład siłownią albo crossfitem czy też bieganiem. Ja już parę lat temu dołożyłem inne aktywności do swojego planu treningowego kosztem treningu siłowego. Przyznam, że jestem bardzo zadowolony. Obecnie trenuję kickboxing, biegam dwa razy w tygodniu i trzy razy w tygodniu mam trening siłowy. Uważam, że jest to znacznie ciekawsze niż 5 dni treningów siłowych jak miało to miejsce dwa lata temu.
Jeśli czujecie się trochę znudzeni swoją dotychczasową aktywnością to pierwszy sygnał by spróbować czegoś nowego, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że większość pierwszych treningów jest darmowa więc tracimy tylko swój czas, a wiele możemy zyskać. Oczywiście jeśli ktoś ma typowo kulturystyczne cele to raczej nie będzie szukał dodatkowych aktywności jednak większość z nas chce być sprawna i dobrze wyglądać, a najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu są różnorodne aktywności.

Oto kilka pomysłów na nową aktywność :

 
1. Sztuki walki – moim zdaniem każdy powinien spróbować przynajmniej paru treningów oprócz kształtowania ciała bardzo pozytywnie wpływają na naszą kondycje i kształtują również charakter. Oczywiście wiele osób ma opory przed sparingami i ogólną walką, ale w większości szkół na pierwszych treningach nikt Was nie będzie okładał. Druga sprawa jest taka, że możemy wybrać sztukę walki bardziej nastawioną na sport i wtedy treningi wyglądają trochę inaczej. Dodatkowo możemy podzielić sztuki walki na “uderzane” i bardziej “rzucane”. Na przykład kick boxing będzie uderzany, a judo rzucane. W większości szkół pierwszy trening jest darmowy więc nic nie tracimy.

Przykładowe sztuki walki uderzane  : boks, kickboxing, muay thai, karate, taekwondo, K-1 

Przykładowe sztuki walki rzucane : judo, aikido, zapasy, 

 
Oprócz tego mamy jeszcze na przykład szkoły samoobrony czy też krav magę więc wybór jest naprawdę spory. Trudno jednoznacznie powiedzieć co dla kogo będzie najlepsze dlatego najlepiej samemu spróbować. W dzisiejszych czasach w każdym mieście znajdziecie parę szkół treningowych, w których można próbować swoich sił.

Oczywiście aktywność tego typu polecam zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Jeśli kobiety mają opory polecam wizytę na pierwszym treningu i same zobaczycie, że całkiem sporo kobiet trenuje sztuki walki 🙂

2. Crossfit – mnie osobiście jakoś nie porwał ale bardzo wielu znajomych stale trenuje i są bardzo zadowoleni dlatego polecam wybrać się na treningi. W tym przypadku również pierwszy trening w większości klubów jest darmowy. Treningi odbywają się pod okiem licencjonowanych trenerów. Odnoszę wrażenie, że ostatnio ta dyscyplina jest dość popularna, kto wie może Wam też się spodoba. Crossfit również wpływa na rozwój całego ciała, a element rywalizacji na pewno przypadnie do gustu tym bardziej ambitnym.
3. Pole dance – dyscyplina, która również w ostatnich latach stała się bardzo popularna w szczególności dla Pań. Jedni powiedzą :”taniec na rurze” ale polecam wybrać się chociaż na jedne zajęcia i zobaczyć ile energi kosztuje nas “wieszanie się na rurze”. Trening pole dance kształtuje w szczególności mięśnie ramion, barków, pleców jak i brzucha. Moim zdaniem jest to dość wymagająca dyscyplina i również polecam spróbować.
4. Basen – stara dobra klasyka 🙂 Jeśli trenujemy siłowo to na basenie tak czy siak powinniśmy pojawić się przynajmniej raz na dwa tygodnie. Pływanie wpłynie pozytywnie na nasze napięcie mięśniowe i regeneracje. Jeśli nie trening siłowy zaczyna Cię nudzić to zamień jeden trening siłowy w tygodniu na wizytę na basenie.
5. Sporty drużynowe – w celu poprawy kondycji możemy również spróbować amatorsko sportów drużynowych jak na przykład piłka nożna, siatkówka czy koszykówka, albo bardzo popularny ostatnio football amerykański czyli gra dla prawdziwych twardzieli. Z roku na rok powstaje coraz więcej drużyn i nawet w małych miastach można rozpocząć treningi.
Reasumując nowy rok to dobry okres żeby zacząć coś zmieniać w swoim życiu. Chociaż tak naprawdę każdy moment jest dobry i nie trzeba czekać do stycznia. Jeśli zauważycie, że wasza dotychczasowa aktywność fizyczna zaczyna Was nudzić to może nie warto jej porzucać tylko spróbować czegoś nowego, a nóż będzie to Wasza nowa pasja 🙂
aktywność

Trenujecie coś oprócz biegania i siłowego ? 🙂

Piszcie w komentarzach 🙂 Jaka jest Wasza nowa aktywność.

 

Udostępnij

Komentarzy (2)

 • Anonimowy Odpowiedz

  Cieszę się, ze na liście jest i pole dance 😉
  Długo szukałam czegoś dla siebie, aleee siłownia była nudna, treningi fitnesowe przygnębiające, a crossfit uszkodził mi stawy (średni trener…).
  Pewnego dnia spróbowałam pole dance i tak minęło już ponad pol roku! Waga stoi w miejscu, ale rzeźba się robi ot tak 😛

  Iza

  4 stycznia, 2018 at 10:48 am
 • Anonimowy Odpowiedz

  Ja bym odrzuciła jeszcze wspinaczkę 🙂 Podobnie jak Iza uważam siłownię i fitness za nudne, a wspinaczkę naprawdę uwielbiam. Dodatkowo latem można ja uprawiać na świeżym powietrzu 😀

  5 stycznia, 2018 at 4:13 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *