Kostki kolagenowe – ratunek dla stawów

Kostki kolagenowe – czyli jak pomóc stawom.

Suplement domowej roboty czyli kostki kolagenowe. Na ten przepis trafiła jakis czas temu moja mama. Teraz za każdym razem gdy któremuś z członków rodziny dokuczają stawy przypominamy sobie ten przepis. Wiem, że to działa bo po krótkim czasie stosowania stawy przestają chrupać, strzelać, przeskakiwać i chrzęścić.

KOSTKI KOLAGENOWE

Możemy je wykonać  w domu bez żadnych specjalnych składników. Możliwość trzymania w zamrażarce powoduje, że możemy zrobić sobie dużą ilość do wykorzystania na długi czas. Pozostaje tylko brać się do roboty i szykować miejsce w zamrażarce.

Czym jest kolagen:

To białko będące spoiwem łączącym elementy w komórce. Kolagen odpowiada za sprężystość i jędrność skóry (tkanki łącznej) oraz pomaga regenerować ścięgna i stawy. Jest wiele suplementów na stawy z kolagenem, ale najlepiej oczywiście podawać go w postaci naturalnej.
Proszę wegetarian o nieczytanie tego wpisu 😉
Czym są kostki kolagenowe?
To zamrożona „galareta” powstała z gotowania dużej ilości „kleistego” mięsa,  odcedzona, przelana do woreczków na lód i zamrożona. Takie kostki dodajemy do zup i sosów.  Od razu uspokajam:  kostki nie mają smaku i zapachu, nie da się ich wyczuć w daniu, no chyba, że na mała ilość jedzenia wrzucimy 5 takich kostek. My wrzucamy zazwyczaj po 2. Z powodzeniem stosujemy je np. w naszym
chilli i curry.
Jak zrobić kostki
kolagenowe?
 
KOSTKI KOLAGENOWE
 
Bierzemy mięso,
najlepsze jakie się nada to : pręga wołowa, gicz cielęca, kurze łapki, golonko, nóżki wieprzowe. Jeśli nie mamy któregoś z mięs to można pominąć i zastąpić innym z listy, ale dobrze nie pomijać kurzych łapek, są najbardziej „kleiste”.  Ilośc mięsa jaką dysponujemy jest nieważna (na początek można zrobić mało na wypróbowanie), tyle ile mamy zalewamy zimną wodą do przykrycia i dłuuugo gotujemy, aż mięso zacznie się rozpadać. Wtedy całość przecedzamy i wlewamy do woreczków na lód i mrozimy.
Gorąco polecam sportowcom, fitnessowcom i wszystkim, którym w stawach skrzypi 🙂
M.

Related Posts

17 thoughts on “Kostki kolagenowe – ratunek dla stawów

    1. Raczej nie przestaną boleć. Kiedy już bolą to raczej doszło do jakiś zmian w stawach, kolagen zapewni poprawę jakości tkanki chrzęstnej ("nasmaruje" i "naoliwi" cały mechanizm stawu), ale na ból nie pomoże.

  1. Co prawda brzmi nieco obrzydliwie, ale jeśli ma pomóc stawom, to chyba wypróbuję! Jak często i jak długo trzeba je jeść, żeby zobaczyć efekt?

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: