Pieczarki w diecie

Pieczarka to chyba mój ulubiony grzyb, mogę ją jeść pod każdą postacią 🙂 Jednak nie każdy lubi pieczarki tak jak ja. Nasuwa się pytanie czy warto jeść pieczarkę nawet jak się jej nie lubi ?
 Pieczarka z łacińskiego Agaricus – gatunek grzybów z rodziny pieczarkowatych. Najbardziej znana w Polsce jest Pieczarka łąkowa (Agaricus campestris). Natomiast w sklepach najczęściej kupujemy Pieczarkę dwuzarodnikową, pieczarka ogrodowa (Agaricus bisporus) którą uprawia się w pieczarkarniach.

 Zalety pieczarek w diecie :

– niska kaloryczność
– wysoka zawartość białka
– pieczarki nie zawierają cholesterolu
– zawierają witaminy D,B oraz C
– zawierają miedź i żelazo
– jedzenie pieczarek ma pozytywny wpływ w profilaktyce zapobiegania nowotworom np. rak piersi, prostaty
Przyznacie sami widzicie warto jeść pieczarki 🙂 Można je dodać np. do sałatek.
A jak u was wygląda sytuacja z pieczarkami ??
Powodzenia !
W.

Related Posts

29 thoughts on “Pieczarki w diecie

  1. Kocham pieczarki i mogłabym je pochłaniać 😀 szczególnie jak robię sobie sama warzywka na patelnie- ze świeżych warzyw (nie mylić z gotowymi warzywkami ze sklepu-) to dorzucam kilka pieczarek. Dodaje je go jajecznicy, omletu, pizzy, zapiekanek, robię z nich kotlety.

  2. Ja uwielbiam pieczarki 🙂 Dodaję je do większości gotowanych, czy zapiekanych warzyw. Dodaję ją też podsmażoną z cebulką do ryżu, czy kaszy jęczmiennej – pycha 🙂

  3. Jeśli dobrze pamiętam, to białka grzybów w tym pieczarek nie są trawione (przyswajane) przez człowieka. Wiec po za walorami smakowymi i śladowymi ilościami mikroelementów nic w nich nie ma dla człowieka.

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: