Drążki do ćwiczeń czyli domowa mini siłownia

Drążki do ćwiczeń czyli domowa mini siłownia

 

W dzisiejszych czasach ilość osób borykających się z nadwagą czy otyłością wciąż wzrasta. Jednakże coraz więcej osób stara się dbać o swoje zdrowie oraz wygląd. W tym celu udają się do siłowni czy fitness clubów, a na portalach społecznościowych aż roi się od zdjęć z tych miejsc. Nie wszyscy jednak decydują się na wykupienie karnetu na siłownie, ponieważ się wstydzą bądź nie mają żadnej w okolicy. Dla tej grupy osób idealne rozwiązanie stanowi założenie swojej własnej, domowej mikro siłowni. Wystarczy trochę miejsca, kilka niezbyt drogich sprzętów, jak drążki do ćwiczeń, rowerek stacjonarny czy hantle i domowa siłownia gotowa.

Jakie drążki do ćwiczeń wybrać?

Ze względu na rosnące zainteresowanie sportem i fit life style’em, wiele osób inwestuje pieniądze we własny sprzęt umożliwiający wykonywanie ćwiczeń w zaciszu domowym. Sporym powodzeniem cieszą się wszelkiego rodzaju drążki. W tym akapicie zostanie przestawione kilka przykładowych drążków do ćwiczeń.

Wielofunkcyjny drążek do podciągania na drzwi firmy Body Scuplture to przyrząd idealnie nadający się do wymodelowania sylwetki. Został wykonany z materiałów wysokiej jakości, które umożliwiają przeprowadzenie odpowiedniego treningu. Specjalna pianka z właściwościami antypoślizgowymi, którą są pokryte części chwytne jest dodatkowym atutem, wpływającym na jakość i komfort treningu. Dodatkowym atrybutem jest fakt, że urządzenie to nie wymaga żadnego montażu, w związku z tym po skończonych ćwiczeniach, ten drążek do podciągania można schować, np. do szafy.

Kolejną grupą drążków do ćwiczeń stanowią drążki do podciągania rozporowe. Przykładem takiego przyrządu jest rozporowy drążek do futryny, dostępny na pesport.pl Tak jak i poprzednik, został wykonany z materiałów wysokiej jakości. Solidne wykonanie zapewnia wytrzymałość oraz komfort podczas wykonywania treningów. W tym modelu części chwytne także zostały pokryte specjalną pianką o właściwościach antypoślizgowych. Ze względu na możliwość regulowania drążka (zakres 70-92 cm) możliwe jest jego dopasowanie do większości futryn.

Jako ostatni zostanie przedstawiony wielofunkcyjny drążek do ćwiczeń HMS DD10 Premium. Może zostać przymontowany za równo do ściany, jak i do sufitu, co go wyróżnia spośród poprzedników. Ze względu na obecność dodatkowych rączek, użytkownik jest w stanie wykonać podciągnięcia trzema rodzajami chwytów: nachwytem, podchwytem czy chwytem neutralnym. Drążki sufitowe, których przedstawicielem jest ten model, to doskonałe rozwiązanie dla osób nieposiadających wolnej przestrzeni na ścianach.

Ćwiczenia i efekty intensywnych treningów

Drążki do podciągania, mimo swojej prostoty, są obowiązkowym elementem każdej siłowni. Zarówno tej domowej, jak i profesjonalnej. Przy ich użyciu możliwe jest wykonywanie ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała bądź dodatkowego obciążenia. Dzięki systematyczności i prawidłowej technice ćwiczeń, możliwe jest nie tylko zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także wzmocnienie różnych partii mięśni oraz wymodelowanie sylwetki.
Jak wiadomo, na jakość efektów, które przynoszą ćwiczenia, ma znaczny wpływ technika wykonywanego treningu.

Jak poprawnie podciągać się na drążku ?.

1. Zawiśnięcie na drążku, ręce ustawione szerzej niż szerokość ramion.
2. Plecy i nogi wyprostowane.
3. Podnoszenie się poprzez zginanie rąk w stawie łokciowym, tak by głowa była nad drążkiem.
Wyżej opisane ćwiczenia mają wpływ na wzmocnienie wszystkich górnych partii mięśni, a więc nie tylko wpływają na mięśnie rąk, ale również barków czy pleców.

Wyżej opisane ćwiczenie nie jest jedynym, jakie można wykonać przy użyciu tego przyrządu. Drążek do podciągania służy również do ćwiczenia mięśni brzucha. W tym celu należy w wyżej opisany sposób zawisnąć na drążku. Następnie trzymając przez cały czas nogi wyprostowane należy przyciągnąć uda do torsu do momentu, aż kostki dotkną drążka. W kolejnym kroku należy opuścić nogi i wrócić do pozycji wyjściowej, cały czas kontrolując ruch, aby jak najlepiej ograniczyć kołyszące ruchy ciała.

Podobnym ćwiczeniem do poprzedniego jest podnoszenie i naprzemienne opuszczanie ugiętych w kolanach nóg do brzucha, z jednoczesnym spinaniem mięśni brzucha. W takim przypadku działają nie tylko mięśnie rąk, ale również nóg, pleców i wspomnianego wcześniej brzucha.

Jak widać, drążki do ćwiczeń umożliwiają ćwiczenia ogólno rozwojowe dla całego ciała, a nie tylko jego górnych części. Ze względu na różne ich typy, wśród których znajdują się drążki. Rozporowe, drążki sufitowe czy drążki naścienne, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Różnorodne ćwiczenia, które można wykonywać przy użyciu tego typu urządzeń przy regularnym ich wykonywaniu, przynoszą spektakularne efekty. Wśród nich wymienia się nie tylko zrzucenie nadprogramowych kilogramów, ale także kształtowanie sylwetki. Dzięki rozbudowywaniu mięśni należących do różnych partii ciała. Drążki do podciągania stanowią więc przyrząd dla każdej osoby, która lubi sport i chce ładnie wyglądać, a przy tym czuć się dobrze i zdrowo.

Jeżeli chcesz nauczyć się podciągać na drążku zobacz również mój poradnik z Youtube :

Nie wiesz jaki wybrać drążek ? Zobacz ten film :

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *