Mięśnie brzucha twarde jak skała – jak to osiągnąć?

Mięśnie brzucha twarde jak skała – jak to osiągnąć?

Mięśnie brzucha twarde jak skała – jak to osiągnąć?

Mięśnie brzucha twarde jak skała to marzenie wielu mężczyzn, ale również i kobiet. W końcu płaski brzuch wpływa na lepszy wygląd obu płci. A rozbudowane mięśnie brzucha sprawią, że nasz organizm będzie lepiej funkcjonował każdego dnia. Mocne mięśnie brzucha to również stabilniejsza postawa i “ochrona” kręgosłupa przy większym wysiłku. Ćwiczenia na rzeźbę brzucha to nie tylko wykonywanie samych brzuszków, ale przede wszystkim wykonywanie ćwiczeń ogólnorozwojowych, a trening brzucha jest dodatkiem.

Mięśnie brzucha twarde jak skała

Mięśnie brzucha twarde jak skała – jak to osiągnąć?

Sześciopak na brzuchu błędnie kojarzony jest z wykonywaniem setek brzuszków dziennie. Brzuszki angażują do pracy głównie mięsień prostu brzucha, a to nie jedyne mięśnie, z których zbudowana jest ta część ciała. Dodatkowo duża ilość brzuszków może doprowadzić do kontuzji, która objawia się bólem brzucha w czasie ruchu i spoczynku. Podstawą do uzyskania umięśnionej sylwetki jest trening siłowy i nadwyżka kalorii w diecie, bez której mięśnie nie będą miały energii do wzrostu. Nie bój się, że stosując niewielką nadwyżkę przytyjesz, gdyż zwykle przyrosty tkanki tłuszczowej są nieduże. Rozbudowa masy mięśniowej pochłania sporą ilość energii, dlatego przy niedużej nadwyżce nie przybędzie ci dużo tłuszczu. Trening brzucha bez brzuszków możesz zobaczyć u mnie na kanale.

Mięśnie brzucha pracują podczas wykonywania różnych ćwiczeń takich jak np. martwy ciąg, mostek, przysiady klasyczne bądź ze sztangą, pompki czy chociażby podciąganie. Zatem wykonując ćwiczenia ogólnorozwojowe, czyli full body workout ćwiczysz również brzuch. Co prawda, jeśli zależy ci na sześciopaki, musisz dodać ćwiczenia brzucha do planu treningowego. Wykonuj je pod koniec treningu jako uzupełnienie. Staraj się ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu, co jest wystarczające do budowania mięśni. Pamiętaj, aby wykonywać ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha, mięsień prosty, a także mięśnie głębokie. To zagwarantuje ci mocny i umięśniony brzuch. Tutaj masz przykładowe ćwiczenie na mięsnie skośne brzucha. Trening brzucha możesz także robić przy użyciu drążka do podciągania.

Poniżej taki przykładowy trening :

Możesz też trenować brzuch na stojąco. Nie znasz takich ćwiczeń ? Zobacz ten film :

Brzuch robi się w kuchni ! I tak i nie 🙂

Mówi się, że brzuch robi się w kuchni. Trochę inaczej można rozumieć to stwierdzenie. Brzuch “odsłania się w kuchni’ , a robi na treningu. Dotyczy to szczególnie początkujących. Owszem dieta i niski poziom tkanki tłuszczowej pozwolą odsłonić brzuch ale bez odpowiednich treningów nie będzie tam zbyt zarysowanych mięśni. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia dieta i regularne treningi brzucha. Możesz robić 4 razy w tygodniu brzuch ale bez diety będzie ukryty pod tłuszczem. Możesz mieć dopiętą dietę ale jak jesteś poczatkujący i nie będziesz trenować brzucha to być może nie będzie tam czego pokazać. Dlatego te dwie rzeczy powinny iść w parze szczególnie u początkujących. 

Dieta na płaski brzuch jest niezbędnym uzupełnieniem treningów. W końcu musisz jakoś dostarczyć kalorie niezbędne do rozwoju mięśni, a także białko. Staraj się spożywać 2 g białka na każdy kilogram masy ciała, aby twoje mięśnie miały surowiec niezbędny do wzrostu. Nadwyżka na poziomie 300-500 kcal będzie wystarczająca, aby twoje ciało miało energię do rozbudowy masy mięśniowej. Staraj się jeść pożywne posiłki bogate w białko i tłuszcze nienasycone, które znajdziesz w rybach, owocach morza, orzechach, awokado i olejach roślinnych. Białko i tłuszcz są sycące i nie wzdymają, dzięki czemu twój brzuch będzie płaski.

Pamiętaj o odpowiedniej ilości snu, co ma duży wpływ na budowanie masy mięśniowej. To właśnie  w czasie snu twoje ciało się regeneruje i rozbudowuje masę mięśniową. Kiedy jesteś niewyspany nie tylko będziesz podjadał, ale również nie będziesz miał siły na trening, bez którego nie osiągniesz sześciopaka. Jeśli mimo stosowania porad nie widzisz sześciopaka, będziesz musiał zastosować redukcję, aby pozbyć się tłuszczu. Nadmiar tłuszczu może zasłaniać mięśnie brzucha, przez co sześciopak nie jest widoczny. Redukcja tkanki tłuszczowej odsłoni brzuch i uwydatni wypracowane mięśnie.

 

Udostępnij

Komentarzy (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *