Trening ramion z gumami treningowymi

Trening ramion z gumami treningowymi

Trening ramion z gumami treningowymi

Kolejna odsłona cyklu treningowego z gumami oporowymi. Docelowo tak jak w przypadku treningów z hantlami postaram się zrobić dla Was moduły na całe ciało. Do treningów będziecie potrzebować tylko zestaw gum treningowychTutaj kupisz taki zestaw ze zniżką za 170,10 zł. 

Poprzedni trening z tego modułu znajdziesz tutaj –  Trening klatki piersiowej z gumami.

Treningi do których potrzebujesz tylko hantli znajdziesz w playliście na moim kanale Youtube. Tutaj masz odnośnik do szybkich treningów z użyciem tylko hantli.

Wracając do treningów z użyciem gum oporowych. Podobnie jak w przypadku hantli będę chciał ułożyć dla Was treningi tylko z gumami na wszystkie partie mięśniowe.

Dużym plusem gum oporowych jest to, że zajmują bardzo mało miejsca więc można ćwiczyć przy ich użyciu wszędzie, a nawet zabrać je ze sobą na urlop. Taki zestaw gum możesz spokojnie zabrać ze sobą na przykład do samolotu.

Trening ramion z gumami treningowymi

Nasz trening będzie składał się z 3 super serii. Będziemy wykonywać najpierw 1 ćwiczenie na biceps i od razu ćwiczenie na triceps dopiero po takiej serii robimy 6 sekund odpoczynku. Zrobimy sobie 3 takie zestawy ćwiczeń każde po 3 serie i 12 powtórzeń.

1 Super seria 

(Uginanie przedramion z gumą + prostowanie przedramion z gumą ) 3 x 12

2 Super seria 

(Uginanie przedramienia z gumą w chwycie młotkowym + pompki diamentowe) 3 x 12

3 Super seria 

(zginanie przedramienia w izolacji na krześle + prostowanie przedramienia z gumą w oparciu o krzesło) 3 x 12

Jak wygląda taki trening możesz zobaczyć na tych filmach :

Szukasz fajnego zestawu gum do takich treningów  ?

Ja używam tego zestawu od K-sport

Trening klatki piersiowej z gumami

Jest to zestaw 4 gum treningowych o różnych poziomie oporu. Dzięki czemu możecie używać ich do różnych treningów i stopniowo zwiększać obciążenie z treningu na trening. Wystarczy co jakiś czas użyć mocniejszej gumy. Ja używam ich od ponad roku i z żadną nic się nie stało. Osobiście mogę je Wam polecić.

 

Jeżeli podobają Ci się moje treningi to zobacz również ebooka z planem treningowym dla początkujących. Potrzebujesz tylko hantli i ławeczki. Dostajesz plan treningowy podzielony na 3 moduły treningowe oraz dostęp do instrukcji wideo.

Zobacz również nasze inne ebooki. Szukasz smacznych pomysłów na obiady ? Tutaj znajdziesz inspirację – 40 fit obiadów do 500 kcal .

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *