Trening na urlopie – jaki sprzęt zabrać ?

Trening na urlopie – jaki sprzęt zabrać ?

Trening na urlopie – jaki sprzęt zabrać ?

Trening na urlopie - jaki sprzęt zabrać ?

Sezon urlopowy w pełni dlatego też wpadłem na pomysł by napisać taki wpis. Trening na urlopie – jaki sprzęt zabrać ? Oczywiście urlop przede wszystkim kojarzy nam się z odpoczynkiem i regeneracją to warto zadbać chociaż o minimalną aktywność. Szczególnie jeśli wybieramy się na dwu tygodniowy urlop w formie all inclusive. Pisałem Wam wiele razy, że osoby trenujące sumiennie cały rok nie muszą się zbytnio spinać na urlopie bo po powrocie do domu i zdrowych nawyków wszystko szybko wróci do normy. Z drugiej strony jest sporo osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z odchudzaniem i chcą się na urlopie trochę przypilnować. Jest to dobry pomysł bo 2 tygodnie lenistwa i jedzenia co popadnie może wpłynąć negatywnie na świeżo wypracowane efekty. Więcej na ten temat przeczytasz w tym wpisieJak utrzymać formę na wakacjach ?

Decyzja czy trenować na urlopie czy nie to już Wasza osobista sprawa. Mnie po 3 dniach zwykle już nosi i i tak muszę zrobić jakiś trening. Dlatego chciałem Wam przedstawić kilka propozycji na sprzęt do ćwiczeń, którym możesz zabrać nawet do walizki na pokład samolotu.

Trening na urlopie – jaki sprzęt zabrać ?

Sprzęt, który możecie zabrać na urlop podzieliłem na dwie kategorie :

  • sprzęt, który możemy zabrać do samolotu (małe gabaryty, mało waży)
  • sprzęt do samochodu. (trochę większe gabaryty i waga ale nie będzie zajmował dużo miejsca w bagażniku)

Zależy nam najbardziej, żeby sprzęt do treningu na wakacje był w miarę uniwersalny , a przy okazji nie zajmował dużo miejsca. Zacznijmy od sprzętów, które bez problemu spakujemy do walizki i zabierzemy na pokład samochodu. Waga tych akcesoriów jest w przedziale 1-2 kg. 

Sprzęt do samolotu ( jak i również do samochodu)

  1. Kółka gimnastyczne – sprytny sprzęt do ćwiczeń, który zajmuje bardzo mało miejsca i mało waży. 2 kółka i 2 paski o długości powyżej 3 metrów. Dzięki takiej długości pasów możemy je zapiąć do większości gałęzi, balkonu czy np na placu zabaw. Ceny kółek wahają się od 85 do 200 zł . Takie kółka możesz kupić w decathlonie za 139 zł – tutaj.

Plusy : zajmują mało miejsca, mało ważą. Można je zamontować nawet na wysokiej gałęzi ze względu na długie pasy. Stosunkowo niska cena. Możesz przy ich użyciu zrobić trening całego ciała)

Minusy : może to nie tyle minus co trening na takim sprzęcie jest dosyć wymagający. Początkujący powinni raczej wybrać gumy oporowe albo taśmy podwieszane

2. Pasy treningowe Corenght DST 100 – taśmy , pasy treningowe popularnie nazywane ‘TRX”. Cena takich pasów w decathlonie to 89,99 zł – tutaj 

Plusy :Zajmują bardzo mało miejsca (mieszczą się do małego woreczka) , waga około 1 kg. Możesz je zapiąć do drzewa, huśtawki, rurki, a nawet skrzydła drzwi. Z treningiem poradzą sobie nawet początkujący. Do pasów dostajecie też broszurę z przykładowymi ćwiczeniami.

Minusy : moim zdaniem brak. Idealny sprzęt na urlop 🙂 

3. Gumy oporowe. Moim zdaniem najlepszy sprzęt do treningów poza domem. Używam ich bardzo często (nie tylko na urlopie) kto śledzi kanał na YT i Instagrama ten wie 🙂 Zestaw 4 wzmacnianych gum oporowych kupisz w K-sport za 170 złtutaj (10 % mojej zniżki 🙂 )  Na temat gum oporowych był osobny materiał na kanale i wpis na blogu. Zobacz – Gumy oporowe jakie wybrać ?

A tutaj film o gumach oporowych :

4. Piłka refleksówką . Mały gadżet za 30 -40 zł bardziej dla kogoś kto trenuje boks czy inne uderzane. Całość to właściwie pasek na głowę i piłka na gumce. Zajmuje bardzo niewiele miejsca jednak trzeba mieć trochę wprawy z piłką i jest to raczej sprzęt treningowy dla fighterów. Wrzucam je do zestawienia jako dodatek jeśli ktoś lubi trenować różne dyscypliny. Taką piłeczkę kupisz na allegro za około 30 zł – tutaj.

Poniżej możecie zobaczyć jak się trenuje z taką piłką :

Trening na urlopie – jaki sprzęt zabrać ?

Sprzęt do samochodu 

W tym przypadku mamy sprzęt, który jest trochę większy gabarytowo i wagowo ale nie zamuje specjalnie dużo miejsca. Oczywiście do samolotu ciężko go będzie zabrać ale bez problemu będzie go można wrzucić do samochodowego bagażnika. (oczywiście rzeczy wymienione powyżej również nadają się do samochodu).

5. Kamizelka obciążeniowa – kamizelka pozwala na trening przy użyciu własnego ciała ale z dodatkowym obciążeniem. +10 kg albo nawet i więcej. Wszystko zależy od typu kamizelki. Kamizelkę + 10kg obciążenia możesz kupić w Deacthlon za 169,90 zł  – tutaj

Plusy : Uniwersalny sprzęt treningowy. Zakładasz kamizelkę i możesz ćwiczyć. Pompki, przysiady, spritny, podciąganie. Praktycznie każde ćwiczenie, które możesz wykownywać z ciężarem własnego ciała. Dodatkowe 10 kg to spore wyzwanie więc można zrobić naprawdę solidny trening. Oczywście możesz regulować obciążenie co 0,45 kg. 

Minusy : Trochę warzy i zajmuje sporo miejsca ale bez problemu zmieści się do bagażnika samochodu. 

6. Uchwyty do pompek – metalowe uchwyty do pomek. Dzięki nim możesz zrobić trening klatki piersiowej w różnych wariantach. Jak wiadomo pompka to podstawowe ćwiczenie wielostawowe, które angażuje dużo grup mięśnowych więc trening pompek na urlopie wystarczy w zupełności by zachować aktywność.  Uchwyty/ poręcze do pompek kupisz w K-sport za 49,50 złtutaj . Więcej na temat tego sprzętu przeczytasz na blogu – Poręcze/ uchwyty do pompek KSH021 opinia

7. Hantle hex – hantle stalowe gumowane z hexagonalnym kształtem. Dzięki czemu można z nimi robić dużo więcej ćwiczeń niż ze zwykłymi hantlami. Koszt 1 szt (10 kg waha się w granicach 130 – 150 zł ) W Decathlonie możesz kupić takie hantle w cenie 139,00 zł za sztukę – tutaj  

Plusy : kształt hexagonalny pozwala na wykonywanie różnorodnych treningów całego ciała. Możesz rzucać hantle i robić ćwiczenia wielostawowe. Przykładowe treningi znajdziesz na moim kanale. 

Minusy : spory gabaryt i waga (trzeba brać to pod uwagę przy pakowaniu samochodu) 

Przykładowy trening z takimi hantlami :

8. Maczugi – nowość na mojej domowej siłowni. Bawię się nimi od jakiegoś czasu i uczę się nimi trenować. Maczugi mają różne wagi podobnie jak hantle. Ja używam 6 kg. Uważam, że powinny być w tym zestawieniu jeśli ktoś szuka uniwersalnego sprzętu do ćwiczeń, który zajmuje mało miejca. Taką 6 kilogramową maczugę możesz kupić za 113,99 zł na allegro – tutaj

Plusy : z maczugami możemy robić trening całego ciała. Od treningów FBW po treningi profilowane tylko na górę ciała.

Minusy : treninng z maczugami jest dość wymagający. Trzeba trochę wprawy i znajomości ćwiczeń, żeby robić to poprawnie. Polecane raczej dla zaawansowanych. 

Trening na urlopie – jaki sprzęt zabrać ?

Jak widzicie wybierając się na urlop czy to samolotem czy samochodem możemy zabrać ze sobą sporo sprzętu do ćwiczeń. Decyzję czy trenować na urlopie czy nie zostawiam już Wam. Poniżej znajdziesz jeszcze cały film na tem temat jeśli nie chce Ci się czytać wpisu.

Zobacz przykładowy trening na plaży bez sprzętu 😀 potrzebujesz tylko kamienia 😀

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *