Dieta keto online – czy to zadziała?

Dieta keto online – czy to zadziała?

Dieta keto online – czy to zadziała?

Kilka razy wspominałem Wam już na blogu o diecie ketogenicznej. Jest to dieta, której założeniem jest wykluczenie bądź ograniczenie pewnego rodzaju pożywienia. Dokładniej mówiąc źródeł węglowodanów. Nazywana jest też często dietą wysokotłuszczową. Jeżeli mieliśmy za sobą kilka bezskutecznych podejść do diet warto dać jej szansę. Oczywiście nie jest to dieta dla każdego ale tak to jest w przypadku większości diet. Na jednych zadziała racjonalne odżywanie. Na drugich ograniczenie ilości spożywanego pokarmu. Znajdą się również zwolennicy diety białkowej albo diety IF czyli okresowego postu. Jeżeli na swojej drodze do wymarzonej sylwetki mieliście kilka potknięć warto dać szansę diecie keto.

Głównym założeniem diety ketogenicznej jest to, że tłuszcz stanowi większość energii dostarczonej dla naszego organizmu. W klasycznym odżywianiu znanym w większości naszych domów raczej źródła energii są podzielone. Główny nacisk był bardziej położony na węglowodany. Ci z Was, którzy lubią tłustą kuchnię i nie maj zdrowotnych przeciwwskazań powinni spróbować tej diety. Ja sam często sięgam po jakieś przepisy właśnie z tej diety. Bardziej stosuje to jako urozmaicenie mojego odżywiania ale znam kilka osób, które schudły dzięki tej diecie. Tutaj macie przepis na keto placki, które kiedyś były na blogu.

Dieta keto online – jak to wygląda ?

Węglowodany musimy ograniczyć do minimum (jakieś 45 – 60 g dziennie). Moim zdaniem źródłem węglowodanów w diecie powinny być warzywa ze względu na zawartość witamin. Dużo osób tęskni za pieczywem więc też od czasu do czasu można. Chociaż 50g węglowodanów to bardzo mało pieczywa. Pamiętajmy by nasze źródła tłuszczów były zróżnicowane. Głównym źródłem powinny być zdrowe tłuszcze takie jak orzechy czy ryby, avocado czy oleje roślinne.

Jak wygląda przykładowy dzień na diecie ketogenicznej ?

Śniadanie : Jajecznica z trzech jaj na boczku z warzywami (pomidor, ogórek)

Przekąska : Pestki dyni lub orzechy nerkowca (1 garść)

Obiad: Pierś z kurczaka z kalafiorem, olejem lnianym i oliwkami

Kolacja: karczek wieprzowy z patelni, warzywa na patelnię

Więcej o diecie ketogenicznej oraz samą dietę online możecie zamówić na stronie HyperKeto .

Z odrobiną inwencji możemy jeść naprawdę ciekawe posiłki na tego typu diecie. Jeżeli natomiast nie macie pomysłów to zawsze możecie skorzystać z gotowych diet online, o których pisałem Wam wyżej. Duża baza gotowych jadłospisów pozwoli nawet na diecie z wykluczeniem produktów cieszyć się różnorodnością posiłków. Oczywiście z pewnymi ograniczeniami 🙂

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *