Modne sposoby na odchudzanie – co jest na czasie w 2019 roku?

Modne sposoby na odchudzanie – co jest na czasie w 2019 roku?

Światowa Organizacja Zdrowia w niemal każdym raporcie dotyczącym kondycji społeczeństwa podkreśla, że największą epidemią jest nadwaga i otyłość. Według najnowszych danych, liczba osób zmagających się z nadmierną masą ciała jest bliska 55%.

Rosnąca skala nadwagi ma wpływ na wzrost zainteresowania odchudzaniem. Co ciekawe, bezustannie pojawiają się wszelkiego rodzaju „nowe” sposoby na redukcję. Które z nich są najpopularniejsze? Które metody odchudzania są najpopularniejsze w 2019 roku?

Trendy wyznaczane przez fit-blogerki i koncerny farmaceutyczno-kosmetyczne

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że trendy w odchudzaniu wyznaczane są przez osoby sławne. Sporo osób odchudza się według wytycznych popularnych osób zajmujących się odchudzaniem.

Prócz tego, ogromny wpływ mają koncerny zajmujące się produkcją suplementów diety i wyrobów medycznych na odchudzanie. Reklamy w telewizji, radio czy Internecie docierają do szerokiego grona społecznego.

Modne sposoby na odchudzanie – co jest na czasie?

Trudno wytypować najpopularniejsze rozwiązanie na redukcję. Dlatego też pokusiliśmy się wskazać kilka ciekawych, cieszących się zainteresowaniem:

 • suplementów diety,
 • aktywności fizycznych
 • i rozwiązań dietetycznych.

Suplementy diety na czasie: Black Latte i Zielony Jęczmień

Suplementacja to uzupełnienie diety, które ma na celu poprawić efekty odchudzania, ograniczyć apetyt i przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Co ciekawe, w Polsce po suplementy diety sięga ponad 70% społeczeństwa. Rzecz jasna, tylko część z badanych korzysta z preparatów wspomagających odchudzanie.

Tak naprawdę, w kategorii „na czasie” jest wiele różnych produktów. Wynika to z faktu, iż są to rozwiązania na redukcje, które promuje się najszerzej. Niemniej, postanowiliśmy wytypować dwa suplementy diety, które w naszej ocenie – cieszą się rosnącym zainteresowaniem:

 • Black Latte – napój odchudzający
 • Zielony Jęczmień – ekstrakt z młodego jęczmienia

Diety na czasie: keto dieta i dieta dr Dąbrowskiej

Podstawą procesów redukcyjnych są diety. W 2019 roku, zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się dwa sposoby odżywiania:

 • Dieta ketogeniczna – niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa dieta, której celem jest osiągnięcie stanu ketozy.
 • Dieta dr Dąbrowskiej – dwuetapowa dieta warzywno-owocowa.

Co ciekawe, są to dwa skrajnie różne jadłospisy oparte na całkowicie odmiennych założeniach. Jak widać, moda może być naprawdę skrajnie różna.

Trening redukcyjny na czasie: Nordic Walking i Bieganie

O tym, że aktywność fizyczna ma kluczowe znaczenie dla procesów redukcyjnych, nie trzeba nikogo przekonywać. Jakie preferencje mają Polacy w 2019 roku?

Zdaje się, że nadal na piedestale jest Nordic Walking i bieganie. Pierwsza z aktywności fizycznych (tzw. spacer z kijkami) to doskonały trening dla osób starszych, mających problemy kondycyjne. Natomiast bieganie, to aktywność fizyczna pozwalająca na generowanie największego zapotrzebowania energetycznego.

Jak nietrudno zauważyć, trendy w odchudzaniu bezustannie się zmieniają. Co ciekawe, owe zmiany nie dotyczą aktywności fizycznej. Być może dlatego, że tutaj nikt nie jest w stanie nas przekonać, że mówimy o cudownym sposobie na odchudzanie. Zdecydowanie łatwiej taką laurkę wystawić diecie czy suplementowi diety.

Udostępnij

1 Komentarz

 • Kobiecy świat Odpowiedz

  Koniec wakacji się zbliża to porady się przydadzą 🙂

  10 sierpnia, 2019 at 12:06 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *