Ruszamy z kanałem Youtube

Ruszamy z kanałem Youtube

Ruszamy z kanałem Youtube

Nasz kanał na Youtube istnieje już od dłuższego czasu jednak muszę przyznać, że nigdy jakoś nie przywiązywałem do niego wagi. Założyłem go jakoś w podobnym okresie jak bloga i tak sobie wisiał w sieci. Ostatnio pomyślałem, że można by go trochę rozruszać i stąd wpadliśmy na pomysł video przepisów. Na kanale będą od teraz pojawiać się co weekend nowe przepisy. Zaczniemy o tych z bloga, które lubicie najbardziej jak omlet twarogowy czy fit curry. Z czasem myślę, że będziemy wzbogacać kanał o nowe filmy nie tylko kulinarne więc dajcie suba , a kanał na pewno będzie się rozwijał. 

Na nadchodzący weekend mamy zaplanowane już kolejne przepisy dlatego zapraszamy do śledzenia naszego kanału.

W dzisiejszych czasach większość z nas chce mieć wszystko szybko i wygodnie dlatego taki kanał z przepisami będzie udogodnieniem. Zarówno dla tych, którzy nie tylko czytają nasze przepisy ale także wprowadzają je w życie gotując.

Oczywiście jeżeli macie jakieś sugestie czy pytania chętnie dzielcie się nimi w komentarzach. Ten kanał będzie stopniowo się rozwijał, a każda cenna wskazówka zostanie wprowadzona w życie.

Docelowo chcielibyśmy by kanał był tak popularny jak blog i również lądował na pierwszych stronach wyszukiwarek. Zobaczymy co przyniesie czas.

Mamy kilku zaprzyjaźnionych twórców innych mniejszych i większych blogów i często pada pytanie “jak mieć bardziej popularnego bloga ?”.

Rada 

Zdecydowanie najważniejsza jest treść. Im więcej tworzymy wpisów wartościowych dla czytelnika tym lepiej. Czytelnicy wracają na bloga jeśli znajdują ciekawe treści jak np. porady treningowe czy przepisy. Oczywiście dzisiaj w internecie jeśli chodzi o branżę fit jest strasznie duża konkurencja. Można się na początku zniechęcić ale moim zdaniem warto próbować. Ja uważam, że internet jest na tyle duży, że każdy z odrobiną pomysłów znajdzie w nim dla siebie miejsce. Warto też zadbać o pozycjonowanie i optymalizację naszego bloga/ strony. Obecnie jest to również istotne jak wartościowa treść. Możemy pisać super treści jednak jeśli nasz blog nie “polubi się” z wyszukiwarkami to nie trafimy do odbiorców.

Początkującym polecam poczytać trochę o pozycjonowaniu albo skorzystać z pomocy firm, które zajmują się tym profesjonalnie. Mnie osobiście pomogła na początku firma AFTERWEB

Ich pomoc przydała się szczególnie po przenosinach bloga z domeny blogspot na com. Optymalizacja strony i pozycjonowanie było wtedy niezbędne dzięki czemu blog zaczął się pojawiać coraz wyżej na stronach wyszukiwarki google. Jeżeli jesteśmy w temacie kompletnie zieloni to warto początkowo zlecić to profesjonalistom. My w tym czasie możemy skupić się na wartościowej treści bloga. Oczywiście możemy również próbować samodzielnie to robić ale warto najpierw poczytać kilka poradników.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *