Co zrobić, kiedy Twój treningowy zapał przygasa?

Co zrobić, kiedy Twój treningowy zapał przygasa?

Co zrobić, kiedy Twój treningowy zapał przygasa?

Niezadowalające efekty, zmęczenie, brak kolejnych satysfakcjonujących celów i znużenie – każdy, jeśli trenował, miewał takie sytuacje. Osoby, które pozwalają sobie na to, by się im poddać, zwykle rezygnują na jakiś czas lub nawet na zawsze z treningów. Ale wcześnie zdiagnozowany problem i właściwa reakcja rozwiązują problem. Zapytaliśmy ekspertów, jak sobie poradzić ze znużeniem treningami.  Tak powstał artykuł przy współpracy z goodpower.eu oferującym suplementy diety i odżywki.

Droga bez przeszkód to droga donikąd

Mało jest osób, które potrafią wykonywać żmudne czynności przez długi czas i się nie znudzić. Wszyscy wiemy, że na swojej drodze napotkamy przeciwności i tylko dzięki motywacji możemy stawić im czoło. Warto więc uświadomić sobie, że ilość przeszkód, jakie nas spotyka, kształtuje nasz charakter i silną wolę. Oraz w jakiś sposób uodparnia na kolejne przeciwności.

Dodatkowe, mniejsze cele

Jeśli zakładasz utratę wagi do lata, zwiększenie wydolności do zawodów, czy zwiększenie objętości bicepsów do wakacji, często możesz do tego celu nie dotrwać z uwagi na rozpiętość czasu. W motywacji liczy się nie tylko jasno określony cel ostateczny, ale też te pomniejsze. Być może nie tak spektakularne, ale pozwalające nam cieszyć się z tego, co już udało się osiągnąć.

Przynajmniej raz od czasu do czasu trening grupowy

Niezależnie od typu codziennych treningów, czasem każdemu jest potrzebna motywacja płynąca z zajęć grupowych. Obserwowanie innych, ich zapał do pracy i osiągnięte rezultaty dzięki treningom, mało kogo nie przekonają do wzmożonej walki o swój wymarzony cel.

Uwaga trenera osobistego

Często jest tak, że w treningach jesteśmy samotni, a ich efekt interesuje tak naprawdę tylko nas. Widzisz, że rozmowa o naszych postępach ze znajomymi czy partnerem wcale cię nie motywuje do pracy, a najbliższych wyraźnie nudzi? Warto wykupić kilka godzin z trenerem osobistym i móc porozmawiać o swoich celach i osiągnięciach, a także zasięgnąć porady, w jaki sposób trening urozmaicić, by chciało nam się tak, jak na początku.

Urozmaicenia to koniec nudy

Jeśli trenujesz wyłącznie na siłowni i na myśl o kolejnym treningu po prostu Ci się odechciewa, koniecznie zmień chociaż jeden z dni treningowych na basen. Zimą możesz mocno dać sobie w kość podczas terenowych biegów. Jeśli masz dzieci lub partnera, którzy mogą ci pomóc w treningu, koniecznie wykorzystaj te osoby do spędzenia czasu razem na uprawianiu sportu.

Zmień harmonogram ćwiczeń

Aby nie móc się doczekać końca treningu, odłóż te najprostsze na koniec. Dzięki temu z pełną parą wykonasz wszystko to, co dla ciebie męczące i trudne na początku. Dalsza część będzie zachętą do najprzyjemniejszej końcówki.

W przypadku niektórych osób rozwiązaniem podczas monotonnych treningów będzie dobry partner. Dlatego nie zamykaj się na towarzystwo, być może to właśnie partner pomoże Ci znów wrócić do satysfakcjonujących treningów.

Jeżeli szukasz jakiegoś prostego i nowego treningu to zobacz mój z hantlami hex

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *