Szybka rozgrzewka przed treningiem – 6 min

Szybka rozgrzewka przed treningiem – 6 min

Szybka rozgrzewka przed treningiem – 6 min

Rozgrzewka przed treningiem to kluczowy element każdego treningu. Dużo osób, szczególnie początkujących wykonuje ją nieprawidłowo albo co gorsza w ogóle się nie rozgrzewa. Część osób ogranicza się tylko do sesji cardio przed treningiem np 10 minut na rowerku. Niestety to nie wszystko. Jeśli chcesz przygotować się do wysiłku powinieneś zadbać o podniesienie temperatury ciała, aktywację mięśni i mobilizację.

Postanowiłem nagrać dla Was szybką rozgrzewkę przed treningiem. Ta rozgrzewka będzie idealna przed szybkimi 10 minutowymi treningami, które również znajdziecie na kanale. Ostatnio pisaliśmy też o tym na blogu. Możecie o tym przeczytać na przykład w tym wpisie – 10 minutowy trening nóg.

Rozgrzewka zajmie Ci jedyne 6 minut i możesz przystępować do szybkich treningów. Jedyne co potrzebujesz to kawałek przestrzeni na podłodze i najlepiej matę do ćwiczeń.

Szybka rozgrzewka przed treningiem

Cała rozgrzewka składa się z 6 prostych ćwiczeń.

Każde wykonujemy przez 50 sekund. Po 10 sekundach jest przerwa i przechodzimy do kolejnego ćwiczenia. Możesz ćwiczyć razem ze mną wystarczy, że włączysz sobie film z mojego kanału :

Szybka rozgrzewka przed treningiem

Ta rozgrzewka będzie dobra jeżeli planujesz krótsza aktywność z niewielkim obciążeniem i średnią intensywnością ćwiczeń. Jeżeli chcesz wykonywać dłuższe i cięższe treningi to rozgrzewka powinna być trochę dłuższa i bardziej rozbudowana. Przykładem takiej rozgrzewki może być rozgrzewka typu RAMP o której również pisałem na blogu.

Jeżeli planujesz trening z ciężarami na dużych obciążeniach to warto wydłużyć czas rozgrzewki nawet do 12 minut. Powinniśmy również robić serie robocze (z mniejszym ciężarem) kilku najcięższych ćwiczeń z naszego planu treningowego. Na przykład wyciskania na klatę piersiową czy przysiadów ze sztangą.

Film z przykładową rozgrzewką typu ramp właśnie pod trening siłowy znajdziesz w tym filmie :

Pamiętaj ! Rozgrzewka to nieodłączny element treningu. Przed każdym treningiem warto poświęcić przynajmniej 5 minut. Podobnie w przypadku rozciągania po treningu. Jeżeli zaczynasz dopiero treningi to od samego początku wyrabiaj sobie nawyk robienia rozgrzewki. Z czasem opanujesz swój zestaw kilku ćwiczeń (np z mojego filmu) i będziesz mógł robić je z pamięci przed każdym treningiem.

Jeżeli podobają Ci się moje treningi to zapraszam do współpracy – Plan treningowy do domu lub na siłownię mogę ułożyć dla Ciebie plan treningowy niezależnie od tego jakim sprzętem dysponujesz i gdzie trenujesz. W razie pytań zajrzyj do naszego sklepu albo pisz na maila : zrzubcrzuch@gmail.com albo na instagramie.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *