Rozciąganie po treningu – 7 min

Rozciąganie po treningu – 7 min

Rozciąganie po treningu – 7 min

Dzisiaj kolejny odcinek cyklu treningowego. Tym razem skupimy się na rozciąganiu, które jest przez wiele osób pomijane po skończonym treningu. Jest kilka teorii na temat rozciągania. Jedni uważają, że powinno się je robić po każdym treningu. Inni wychodzą z założenia, że lepiej zrobić osobny trening ćwiczeniami tylko rozciągającymi. Ja uważam, że powinniśmy po każdym treningu wykonać przynajmniej kilka ćwiczeń rozciągających w szczególności tych partii mięśniowych, które były trenowane podczas danego treningu.

Inaczej sprawa się ma jeśli np. chcemy rozciągać się do szpagatu albo rozciągamy np. nogi pod wyższe kopnięcia do sztuk walki. Wtedy faktycznie warto pomyśleć o dodatkowym treningu typowo pod rozciąganie. Na ten temat postaram się napisać Wam coś w przyszłości na blogu.

Dlaczego większość ludzi (szczególnie początkujących) pomija rozciąganie ? Często jest tak, że są już zmęczeni swoim treningiem i chcą jak najszybciej to zakończyć 🙂 Innych z kolei zwyczajnie to nudzi. Chociaż moim zdaniem wynika to bardziej z tego, że nie wiedzą jak zrobić to szybko i skutecznie. Tak naprawdę wystarczy kilka ćwiczeń po treningu po 15 sekund każde. Chyba, że robiliśmy naprawdę ciężki trening np klatki piersiowej albo nóg. Wtedy warto zrobić sobie po 2-3 ćwiczenia rozciągające na daną partię i każde po 20 – 30 sekund.

Jeśli chodzi o standardowe treningi to wystarczy takie 7 minutowe rozciąganie, które znajdziecie na moim kanale. Składa się z kilku ćwiczeń na całe ciało, które pozwolą nam rozluźnić wszystkie mięśnie po treningu.

Rozciąganie po treningu – 7 min

Rozciąganie po treningu

O czym pamiętać podczas rozciągania ?

  • Pamiętaj żeby zacząć się rozciągać bezpośrednio po skończonym treningu.
  • Podczas rozciągania ważne jest oddychanie, głęboki wdech i wydech podczas każdego ćwiczenia
  • Ważne jest by wytrzymać w każdym ćwiczeniu przez określony czas np 15 sekund. 
  • Rozciągaj mięśnie w komfortowym dla siebie zakresie nie ma sensu robić tego “na siłę” progres przyjdzie z czasem jeśli będziesz często się rozciągać.

Poniżej macie filmik z przykładowym rozciąganiem całego ciała. Całe rozciąganie trwa 7 minut. 

Zobacz również szybkie treningi na naszym kanale. Potrzebujesz tylko hantli i trochę wolnej przestrzeni. 

Jeżeli szukasz bardziej wymagających treningów zobacz ten – trening interwałowy.

 

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *