Wyciskarki wolnoobrotowe do soków – kopalnia witalności

Wyciskarki wolnoobrotowe do soków – kopalnia witalności

Świeżo wyciśnięte soki z warzyw i owoców to niezwykle bogate źródło witamin, wartości odżywczych, enzymów i minerałów. A regularne ich spożywanie jest najlepszym sposobem na poprawę zdrowia i samopoczucia, pozbycie się wielu dolegliwości, oczyszczenie ciała, regenerację i odmładzanie. Tymczasem jakość soków dostępnych na sklepowych półkach pozostawia wiele do życzenia, a sokowe kuracje w postaci cateringów dostarczanych do domu – przekraczają możliwości finansowe większości. W tej sytuacji doskonałym rozwiązaniem okazuje się samodzielna „produkcja” odżywczych napojów i koktajli we własnej kuchni. Pomogą w tym niewielkich rozmiarów, proste w obsłudze, wyciskarki wolnoobrotowe do soków.

 

Jak działają wyciskarki wolnoobrotowe do soków?

Wyciskarki wolnoobrotowe do soków – w największym uproszczeniu – miażdżą owoce, warzywa i zioła uwalniając aromatyczny, pełen witamin sok. Czym zatem różnią się od znanych, znacznie tańszych i niegdyś niezwykle popularnych – sokowirówek? Otóż wyciskarka, korzystając z mechanizmu prasowania, powoli ściska tkankę owocu, doprowadzając do pękania komórek miąższu i wydobywania się soku. Tempo pracy urządzenia jest bardzo niskie i nie przekracza kilkudziesięciu obrotów na minutę, co powoduje minimalne straty jakości odżywczych. Sok nie utlenia się, ani nie nagrzewa, jak w klasycznej sokowirówce. Taki sposób miażdżenia pozwala na wydobycie kropli nawet z bardzo twardych i suchych roślin, ziół i traw, co zdecydowanie nie byłoby możliwe w procesie siekania metalowym ostrzem.

Sok z wyciskarki – bogactwo witamin, enzymów i minerałów

Samodzielnie wyciskane soki warzywne i owocowe oraz tworzone na ich bazie mieszanki i koktajle – to najlepszy sposób na szybką poprawę zdrowia, przypływ energii i wzbogacenie codziennej diety o niezbędne składniki odżywcze. A także, dzięki niezwykłym właściwościom owoców i warzyw – skuteczna terapia w walce z wieloma schorzeniami. Ponieważ wyciskarki wolnoobrotowe do soków pozwalają przygotować koktajl z niemal każdego składnika, dowolnie da się zestawiać, mieszać i miksować ulubione smaki i soki o rozmaitych właściwościach. Odżywcze, antynowotworowe, pobudzające układ immunologiczny, oczyszczające, wzmacniające krążenie, poprawiające wygląd skóry i włosów – mając do dyspozycji wyciskarkę wolnoobrotową można bez ograniczeń korzystać z dobrodziejstw soków wszelkiej maści, o rozmaitym działaniu.

Wyciskarki wolnoobrotowe do soków – prezent dla domu

O zaletach naturalnych, świeżo wyciśniętych soków słyszeli już niemal wszyscy, a dobra wyciskarka do soków wydaje się być dziś niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni. Codziennie spożywanie świeżych koktajli nie tylko wzbogaca dietę, ale chroni przed chorobami i daje gwarancję dobrego samopoczucia i witalności dla całej rodziny. Zakup tego sprzętu, choć pozornie obciążający domowy budżet, szybko okazuje się znacznie tańszy, niż zmaganie się z szeregiem zdrowotnych dolegliwości. Dlatego wyposażenie domu dobrej jakości wyciskarką – jaką znaleźć można na www.mediasklep24.pl – jest równie świetnym pomysłem, co sprezentowanie urządzenia najbliższym. Bo wyciskarki wolnoobrotowe do soków to nie tylko sprzęt AGD – to troska o jakość życia i najlepsza inwestycja w zdrowie

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *