Jaki zegarek na siłownie wybrać?

Jaki zegarek na siłownie wybrać?

Jaki zegarek na siłownie wybrać?

Podstawą do osiągania wyników w sporcie jest progres. Niezależnie od tego czy trenujemy na poziomie amatorskim czy profesjonalnym. Nawet amatorzy chcą być z treningu na trening coraz lepsi. Tyczy się to większości treningów. Nie ważne czy trenujesz siłowo, wytrzymałościowo. Jeżeli biegasz, trenujesz sztuki walki czy chodzisz na siłownię chcesz być coraz lepszy. Biegać dłuższe dystanse, podnosić większe ciężary czy mieć lepszą technikę walki. Zresztą co to za frajda trenować jakaś dyscyplinę i stać w miejscu. Nawet osoba, która przyjdzie pierwszy raz na siłownie ma już w głowie “na następnym treningu wycisnę więcej”. Dawniej głównym wyznacznikiem treningu siłowego było właśnie dźwigane obciążenie teraz możemy monitorować nasz postęp na wiele sposobów. Od kilku lat szturmem zdobywają rynek zegarki sportowe. Czy taki zegarek jest nam potrzebny na siłowni ? Moim zdaniem tak! Ponieważ możemy monitorować dużo dodatkowych statystyk.

Oczywiście dalej powinniśmy progresować z obciążeniem na treningu siłowym ale taki zegarek przedstawi nam obraz treningów również na innych płaszczyznach. Będziemy mogli na przykład śledzić ilość spalonych kalorii na treningu czy stale monitorować swoje tętno. Tutaj pojawia się pytanie jaki zegarek wybrać ? Niezależnie od tego na jaki się zdecydujemy powinien cechować się przede wszystkim wytrzymałością.

Jaki zegarek na siłownie wybrać?

Smartwatch czy prostszy zegarek oto jest pytanie ?

Wszystko zależy od rodzaju naszego treningu i dyscyplin, które trenujemy. Obecnie bardzo dużo osób nie ogranicza się tylko do treningu siłowego. Wielu z nas oprócz treningów siłowych, crossfitowych dodatkowo biega, pływa jeździ na rowerze. Jeżeli taka jest właśnie Twoja aktywność to większą korzyść przyniesie Ci smartwatch. Zegarki tego typu mają mnóstwo przydatnych funkcji do różnych dyscyplin sportu nawet takich jak na przykład wspinaczka, kajakarstwo. Dodatkowo najnowsze inteligentne zegarki mają wbudowane gps w standardzie, a większość ma wgrane mapy offline. Dzięki czemu taki zegarek to idealny przyjaciel biegacza czy kolarza. To oczywiście nie wszystko. Możemy prowadzić w aplikacjach dzienniki treningowe, raporty spalonych kalorii (podobne jak te, które wrzucam Wam czasem na fanpage). Taki zegarek może być również naszym trenerem. Posiadają one dużo wbudowanych trybów sportowych. Możemy na przykład wspólnie z zegarkiem przygotować się do przebiegnięcia naszych pierwszych pięciu kilometrów. Dzięki takiemu trybowi, zegarek zaplanuje nam treningi i dystanse, na każdym treningu tak by po jakimś czasie swobodnie biegać na przykład 5 km.

Co w przypadku kiedy ćwiczę tylko na siłowni ?

Oczywiście mamy również stałe grono ludzi, którzy trenują tylko siłowo. Czy takie osoby potrzebują specjalnych zegarków? Moim zdaniem tak. Nie musi być to jednak smartwatch ale można pokusić się o zegarek o profilu sportowym. Przy podnoszeniu dużych obciążeń ważna jest wstrząso – odporność oraz solidne wykonanie. Wytrzymały zegarek na siłownię to podstawa. Nie posiada on aż tak wielu funkcji ale podczas klasycznych treningów siłowych nie potrzebujemy aż tak wielu danych. Większość posiada wbudowany krokomierz oraz jest wodoszczelne więc śmiało możemy również w nich pływać czy korzystać z nich na urlopie.

Jaki zegarek na siłownie wybrać?

 

Dodatkowo warto nadmienić , że posiadają mega fajny design dzięki czemu może być to również zegarek na co dzień. Na przykład taki zegarek na siłownię prosto od strongmana – https://www.zegarek.net/zegarki-vostok-europe/zegarek-ne57-225c418 . Zegarek sygnowany jest nazwiskiem Žydrūnas Savickasa jednego z legend tego sportu. Wygląd tego zegarka naprawdę nieźle się prezentuje nie tylko na siłowni ale i do codziennego użytku.

Jaki zegarek jest dobry dla Was musicie sobie już sami odpowiedzieć na to pytanie. Trzeba po prostu pomyśleć do czego go będziemy potrzebować i z jakich funkcji korzystać. Ja osobiście preferuje smartwatche ale gdybym trenował tylko na siłowni pewnie kupiłbym prostszy zegarek sportowy.

 

 

Udostępnij

Komentarzy (2)

  • Emilka Odpowiedz

    Ja preferuje bardziej elektroniczne, takie cyfrowe trochę stara moda :))

    3 czerwca, 2020 at 1:00 pm
  • Beka Odpowiedz

    Ja na siłkę łażę z FIT FW22 CLASSIC maxcom dla mnie wystarcza, ma wszystko, czego potrzebuję.

    27 czerwca, 2020 at 8:26 am

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *