Kiedy skorzystać z pomocy trenera personalnego ?

Kiedy skorzystać z pomocy trenera personalnego ?

Kiedy skorzystać z pomocy trenera personalnego ?

Obecnie z usług tego typu możemy skorzystać praktycznie w każdym większym czy mniejszym mieście. Właściwie każda większa siłownia oferuję tego typu usługi albo posiada kontakt do znajomego trenera. Cała branża fit rozwija się w bardzo szybkim tempie dlatego mamy również dostęp do tego typu usług w coraz lepszych cenach. Jest to duży plus ponieważ kilka lat temu nie każdy mógł sobie pozwolić na pomoc trenera personalnego.

Osobiście wychodzę, z założenia, że podstawy odchudzania czy zdrowej diety jesteśmy poniekąd w stanie opanować sami. Są jednak wśród nas osoby, które muszą mieć dodatkową pomoc. Taka konsultacja może również przydać się bardziej zaawansowanym ponieważ może okazać się, że popełniamy jakieś błędy techniczne lub żywieniowe.

Trener personalny – kto powinien skorzystać z jego usług ?

Moim zdaniem każdy kto nie jest pewien swojej wiedzy. Ma zastrzeżenia odnośnie swojej diety i treningu albo pomimo wielu starań i włożonej pracy nie ma wymarzonych efektów. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, brak Ci motywacji albo po prostu chcesz, żeby ktoś doświadczony zaplanował wszystko za Ciebie – trener personalny to osoba, z którą powinieneś się skonsultować.

Kto jeszcze powinien pomyśleć o pomocy trenera ? 

  • każdy kto chce polepszyć swoją technikę wykonywania ćwiczeń. Mowa tutaj nie tylko o treningu siłowym. Na rynku mamy trenerów personalnych wielu dyscyplin. Zaczynając na siłowni, poprzez crossfit, sztuki walki, narciarstwo, lekkoatletykę czy piłkę nożną. Wielu trenerów ma uprawnienia w kilku dziedzinach więc śmiało możemy prosić ich o radę.
  • osoby z problemami zdrowotnymi czy schorzeniami, które wymagają specjalistycznego podejścia i bardziej skomplikowanej diety czy treningu.
  • zawodnicy oaz osoby, które posiadają duży staż treningowy. Czasami jedno dwa spotkania z trenerem personalnym pozwolą wyłapać jakieś nasze błędy albo jeszcze bardziej polepszyć technikę i efekty treningu. Nie wszystko jesteśmy w stanie wyłapać sami więc racjonalne spojrzenie z boku zawsze będzie pozytywnie wpływać na lepsze rezultaty.
  • zdecydowanie Ci najmniej zmotywowani. Chociaż moim zdaniem jak nie masz chociaż odrobiny motywacji to i pięciu trenerów Cię nie zmotywuje. Zdarzają się jednak osoby, które muszą w początkowym etapie znaleźć swojego mentora. Pod jego okiem będą stawiać pierwsze kroki, a jeśli już uwierzą w siebie mogą zacząć działać samodzielnie.

Jak wybrać dobrego trenera personalnego ? 

Obecnie w internecie możemy znaleźć opinię na temat wszystkiego także i trenerów dlatego powinniśmy zacząć od tego. Dodatkowo możemy popytać znajomych na siłowni, na która chodzimy. Większość z trenerów ma pierwszą konsultację za darmo więc właściwie sami możemy sprawdzić wstępnie czy dana osoba będzie nam odpowiadać. Ich usługi nie są już tak drogie jak kilka lat temu więc możemy również spróbować wykupić parę treningów i przekonać się czy nam to pasuje.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *