Jak ułatwić swoją pracę jako trener personalny?

Jak ułatwić swoją pracę jako trener personalny?

Jak ułatwić swoją pracę jako trener personalny?

Dzisiejszy wpis będzie bardziej skierowany do trenerów personalnych niż do trenujących. Oczywiście większość czytelników naszego bloga to ludzie, którzy cenią sobie zdrowy styl życia, a także poszukują ciekawych fit przepisów. Wielokrotnie również zaglądają tutaj trenerzy i ten wpis jest właśnie dla nich. Dotyczyć będzie aplikacji dla trenerów  , która zdecydowanie ułatwia pracę trenera personalnego. O samej apce przeczytacie więcej w dalszej części wpisu.
Prowadzenie klientów na początku swojej kariery może wydawać się początkowo proste. Wiąże się to z reguły z tym, że na początku nie mamy zbyt wielu klientów więc nad całością panujemy w dość klasyczny sposób. Czyli jak ? Za pomocą notatnika, maila, arkusza kalkulacyjnego, czy klasycznej kartki i długopisu. Nie ma w tym nic złego ponieważ nie liczy się efekt końcowy naszych podopiecznych. Jeżeli w danym momencie nad wszystkim panujemy to super. Problem pojawia się, kiedy zaczynamy o czymś zapominać czy trudno nam śledzić postępy wielu podopiecznych. W tym przypadku dobrze jest mieć wszystko w jednym miejscu. Właśnie ta aplikacja dla trenerów pozwala wszystko w niej gromadzić , a nawet więcej.

Wszystkie informacje dotyczące prowadzenia klientów możesz mieć w jednym miejscu. Tworzenie programów treningowych, śledzenie postępów czy odbieranie raportów od podopiecznych. Wszystko mamy uporządkowane w jednym miejscu, a dużo czynności możemy mieć zautomatyzowane. Jak na przykład przypomnienie dla klientów o cotygodniowych pomiarach. Oczywiście nic nie zastąpi osobistego kontaktu z naszym podopiecznym ale uporządkowanie danych na pewno wpłynie pozytywnie na naszą pracę.

Praca trenera personalnego a Covid – 19

Obecna sytuacja na świecie to nie lada wyzwanie. Szczególnie jeśli chodzi o branże sportową, fitness itp. Wielu trenerów musiało właśnie przenieść się na współpracę online i pomagać swoim podopiecznym zdalnie. Na pewno zwiększyło to liczbę czynności “biurowych” , które musicie teraz wykonywać,  a w wielu przypadkach wkradł się pewnie lekki chaos. Może to właśnie dobry czas, żeby sprawdzić tą aplikację dla trenerów. Kto wie może zostaniecie z nią na dłużej. Rozwiązania, które są w niej zastosowane w większości pewnie warto przetestować.

Moim zdaniem watro rzucić okiem na tą aplikację niezależnie od tego czy macie 5 czy 50 podopiecznych. Na pewno każdy znajdzie w niej coś dla siebie co z pewnością ułatwi jego pracę. Ja już po kilku minutach testowania znalazłem kilka rozwiązań dla siebie.
Jedna z ulubionych funkcji to automatyczne przypominanie naszym podopiecznym o treningach. Dla wielu osób (szczególnie początkujących ) jest to niezła motywacja. Jeżeli mamy sporą liczbę podopiecznych to zdecydowanie przydają się wszelkiego rodzaju automatyczne powiadomienia dla klientów. Oczywiście za ich treść odpowiadamy my.

To tylko część z funkcji, które oferuje nam wspomniana aplikacja. Po więcej zapraszam na ich stronę. Warto chociaż próbnie przetestować proponowane przez nich rozwiązania.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *