Fit omlet z szynką, szpinakiem i ketchupem domowej roboty :)

Fit omlet z szynką, szpinakiem i ketchupem domowej roboty :)

Omlet wytrawny z szynką, szpinakiem i ketchupem domowej roboty 🙂

Fit omlet z szynką czyli mój ulubiony rodzaj śniadania 🙂 Na początku przygotowanie omletu zajmowało mi sporo czasu dlatego też robiłem je tylko w weekendy ale jak dobrze się do tego przygotujemy to po jakimś czasie zacznie mam to zajmować jakieś 5 min 🙂 Takie o to omlety możecie zjadać jak zdecydujecie się na plan diety Fabryki Siły. Zdecydowanie dużym plusem tego omletu jest smak i szybkość przygotowania. Ktoś może powiedzieć, że na diecie są jałowe posiłki. Nie prawda ten posiłek temu przeczy. Dodatkowo jeśli posmarujemy go ketchupem dowomej roboty albo przecierem pomidorowym.
Składniki Fit omlet z szynką :
– 4 jajka
– 40 gram płatków owsianych
– 50 gram szynki
– 3 garści szpinaku
– 40 gram papryki
– sól, pieprz
– 2 łyzki oliwy z oliwek do smażenia
– ketchup domowej roboty  – przepis na fit ketchup 
Fit omlet z szynką
Przygotowanie Fit omlet z szynką :
Jajka ubijamy na głębokim talerzu tak by powstała piana następnie dodajemy płatki owsiane. Całość wlewamy na rozgrzaną patelnię z oliwą, i chwilę smażymy. Po minucie dodajemy dodatki i tak smażymy przez jakieś 3-4 min. Następnie obracamy na drugą stronę też trochę smażymy i gotowe. Sposób smażenia zależy od tego jaki omlet lubimy więc macie wolną rękę. W takim olmecie fajne jest to, że dodatki zależą tylko od naszej fantazji 🙂 Ja często dodaje też pomidora, pieczarki 🙂
Oczywiście w momencie kiedy coś dodajemy, a jesteśmy na ścisłej diecie warto doliczyć kcal z dodatków. W wielu przypadkach może okazać się, że niewinne dodatki znacznie podwyższają nam kaloryczność posiłku. Jeżeli natomiast nie liczysz kalorii możesz dodać do niego co chcesz.
Fit omlet z szynką
Więcej przepisów na omlety znajdziecie tutaj na naszym blogu.
Smacznego 🙂

Udostępnij

Komentarzy (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *