Hantle kompozytowe hop sport – opinia

Hantle kompozytowe hop sport – opinia

Hantle kompozytowe hop sport – opinia

Bardzo często pytacie mnie na temat obciążeń bitumicznych/ kompozytowych. Na ich temat było już kilka wpisów na blogu. Między innymi ten  – jakie hantle wybrać na domową siłownię ?

Oczywiście hantle kompozytowe mają swoje plusy i minusy. Ich zdecydowanym plusem jest niska cena dlatego często wybierane są przez początkujących. Wynika to też z tego, że większość początkujących osób tak naprawdę ma za sobą kilka “zrywów” w kierunku sportu i bardzo często kończy się to porażką. Każdy zna samego siebie najlepiej i wie czy tym bierze się do ćwiczeń na poważnie czy jest to tylko styczniowa zajawka.

Hantle kompozytowe hop sport - opinia

Dlatego też warto na start wydać jak najmniejszą kwotę. Idealnym wyjściem będą w tym przypadku hantle bitumiczne.

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że bardzo szybko się niszczą. Jeśli, ktoś odpowiednio się z nimi obchodzi to mogą służyć przez lata. Sam u mnie na siłowni mam obciążenia kompozytowe, które mają kilka lat. Każdy kto zagląda na mój kanał na Youtube może to potwierdzić.

Przez kilka lat miałem obciążenia różnych producentów i uważam, że te z Hop Sport są najtrwalsze. Poniżej macie przykładowe ceny hantli.

2 x 10 kg178 zł 

2 x 20 kg – 278 zł

Więcej na temat obciążeń zobaczysz na tym filmie. Wyjaśniam tam dlaczego te obciążenia są dobre i na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Tak jak powiedziałem na początku nie jest to żeliwo czy bumpery ale jeżeli nie będziemy niepotrzebnie nimi rzucać to posłużą nam przez długi czas.

Wyposażasz domową siłownię ? Szukasz sprzętu ? Przeczytaj te wpisy :

Jaki drążek do podciągania wybrać ? 

Jaką ławeczkę pod sztangę wybrać ?

Domowa Siłownia do 1000 zł – zestaw z ciężarami 80 kg

Wyposażasz domową siłownię ? Zapraszam na naszą grupę na facebooku o tej tematyce – siłownia w domu

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *