Trening z drążkiem i gumami
Dzisiaj trening z drążkiem i gumami czyli propozycja gotowego planu treningowego, który możesz wykonać w swoim domu posiadając tylko drążek i gumy oporowe.
Trening składa się z 9 ćwiczeń i nie potrzebujesz wiele miejsca żeby go wykonać. Jeżeli nie masz możliwości montażu drążka do ściany to nic straconego. Drążek rozporowy jest idealnym rozwiązaniem. Nie wymaga montażu w ścianie czy suficie. Możesz go zamontować bezinwazyjnie w futrynie, ościeżnicy albo wnęce na drzwi. Taki drążek możesz kupić poniżej 70 zł (z kodem „zrzucbrzuch” jeszcze 10 % taniej. Dodatkowo potrzebne Ci będą gumy oporowe i ewentualnie mata do ćwiczeń.
Ćwiczenia w treningu
1. Podciąganie na drążku 3 x 10
2. Ściąganie gumy do bioder 3 x 10
3. Przysiad z wyciskaniem 3 x 10
4. Pompki 3 x 10
5. Wznosy bokiem z użyciem gumy 3 x 10 (na rękę)
6. Prostowanie ramienia z gumą 2 x 10 (na rękę)
7. Uginanie przedramion z gumą 2 x 10 (na rękę)
Brzuch 🔽 🔽
8. Unoszenie kolan do klatki piersiowej 3 x 10
9. Rowerek 3 x 10
Trening z drążkiem i gumami
Jak widzicie, żeby zrobić fajny trening nie trzeba wcale domowej siłowni (oczywiście warto ją mieć ale nie każdy ma warunki). Takie treningi możesz robić praktycznie w każdym miejscu. Docelowo będą jeszcze na kanale 2 takie treningi. W sumie będą 3 , które będzie można robić na przemian. Całość powinna się za jakiś czas pojawić na Youtube i blogu.
Rodzaje gum z zestawu k-sport
zielona: 2000x45x5,3 mm; 23-57 kg
niebieska: 2000x33x4 mm; 16-39 kg
czarna: 2000x23x4,5 mm; 12-30 kg
czerwona: 2000x13x5 mm; 7-16 kg
Tutaj zobaczysz cały trening na naszym kanale :
Robiąc zakupy w K-Sport możecie skorzystać z naszego kodu rabatowego. Wpisując „zrzucbrzuch” otrzymacie rabat 10% na całe zakupy.
Zajrzyj również na nasze social media – Instagram @zrzucbrzuch
Facebook – https://www.facebook.com/zrzucbrzuch
Jeśli macie jakieś pytania dotyczące sprzętu i nie tylko to śmiało piszcie do nas na maila zrzucbrzuch@gmail.com albo na social media. Na pewno postaram się coś podpowiedzieć, doradzić
Więcej na ten temat znajdziecie na drugim blogu, który dopiero powstaje domowasiłownia.info
Skupimy się tam na tematach związanych 100 % z domową siłownią.