EMS – nowoczesny trening całego ciała. Na czym polega? Kiedy z niego skorzystać?

EMS – nowoczesny trening całego ciała. Na czym polega? Kiedy z niego skorzystać?

Chcesz zadbać o kondycję, a może zrzucić kilogramy? Zależy Ci na rozbudowie mięśni? Razem z treningiem EMS takie efekty uzyskasz jeszcze łatwiej!

Za pomocą nowoczesnych treningów wspieranych przez elektrostymulację mięśni, czyli EMS można osiągnąć w zaledwie 20 minut efekty odpowiadające 2-3 godzinom spędzonym na siłowni. Na czym dokładnie polega trening EMS? Kiedy warto zdecydować się na takie ćwiczenia?

Trening

EMS – co to jest?

Electric Muscle Stimulation, czyli EMS to elektrostymulacja mięśni. Jest to metoda treningowa, podczas której ruch mięśni wspierany jest przez dostarczane do nich bodźce w postaci impulsów elektrycznych o niskiej częstotliwości. Aktualnie popularność treningów EMS stale rośnie. To wszystko za sprawą rozpowszechnienia się urządzeń do elektrostymulacji, które teraz spotykane są również w wielu polskich klubach sportowych, fitness, siłowniach.

W mieście Kraków działa obecnie wiele punktów, w których można skorzystać z takich treningów. Dostępny jest też trening EMS w studio In Time w Krakowie – ma ono aż pięć lokalizacji w całym mieście.

Na czym polegają ćwiczenia EMS?

Podczas treningu EMS dochodzi do elektrostymulacji mięśni. Oznacza to, że dostarczane są do nich impulsy elektryczne, które dodatkowo wspomagają ich pracę. To powoduje, że mogą one kurczyć się i rozkurczać intensywniej. W efekcie EMS powoduje, że tkanka mięśniowa jest łatwiejsza w rozbudowie, a tkanka tłuszczowa szybciej zanika. Również można uzyskać bardzo dobre efekty w przypadku mięśni, które na ogół są bardzo trudne w wyćwiczeniu, czyli tych położonych głęboko. Atutem ćwiczeń EMS jest ich krótki czas – wystarcza tylko około 20 minut, aby uzyskać rezultaty odpowiadające nawet 2-3 godzinom spędzonym na siłowni czy w klubie fitness. Podczas tego czasu dochodzi do spalenia nawet 1300 kalorii!

Wskazania do ćwiczeń EMS

Trening EMS – krok po kroku

Trening EMS to trening personalny, co oznacza, że jest on prowadzony wraz z trenerem, który indywidualnie opiekuje się osobą ćwiczącą. Zatem przed przystąpieniem do ćwiczeń klient uczestniczy w konsultacji – trener pyta o cele treningowe, tryb życia, stan zdrowia, rodzaj diety, a na tej podstawie może on następnie dobrać właściwy zestaw ćwiczeń. Potem uczestnik zakłada specjalną kamizelkę, która wyposażona jest elektrody. Doprowadzają one impulsy elektryczne do różnych partii mięśniowych. Trener uruchamia urządzenie do elektrostymulacji – EMS, a następnie pokazuje trenującemu, jak należy wykonywać kolejne ćwiczenia.

Cały czas trwania treningu to około 20 minut, czyli nie wymaga on wielu godzin, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych treningów. Wystarczą tylko 1-2 wizyty w studiu tygodniowo, aby osiągnąć dobre efekty. Te zalety powodują, że trening EMS jest też doskonałym wyborem dla osób, które nie mają czasu na chodzenie na siłownię albo do klubu fitness, ale zależy im na wysportowanej, wymodelowanej sylwetce, dobrej kondycji i zdrowiu. Najczęściej pierwsze efekty widoczne są już po około 4-6 sesjach treningowych. Dla uzyskania optymalnych wyników zaleca się systematyczne korzystanie z ćwiczeń. Warto także wspierać je za pomocą odpowiedniej diety oraz ruchu, na przykład spacerów, jazdy na rowerze.

Czy trening EMS ma jakieś przeciwwskazania?

Z treningu EMS mogą korzystać osoby w każdym wieku – kobiety i mężczyźni. Elektrostymulacja nie jest zagrożeniem dla zdrowia, lecz warto wskazać, że w określonych sytuacjach takie ćwiczenia nie są wskazane.

Przeciwwskazania do treningów EMS

  • epilepsja
  • choroby nowotworowe
  • nadczynność tarczycy
  • przepuklina brzuszna
  • okres ciąży
  • schorzenia serca
  • wszczepiony rozrusznik serca

Gdy zatem szukasz nowoczesnego sposobu na poprawę kondycji całego swojego ciała, ale nie masz czasu na chodzenie na siłownię po parę godzin co drugi dzień, skorzystaj z nowoczesnej technologii EMS. Z tym treningiem możesz zadbać o całe swoje ciało!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *