Owsianka z Jagodami i Skyrem

Owsianka z Jagodami i Skyrem

Owsianka z Jagodami i Skyrem

Dzisiaj przed Wami naprawdę wypasiona Owsianka z jagodami i skyrem. Oczywiście znajdziecie tam jeszcze dużo innych składników. Ja lubię treściwe posiłki na prawdziwym wypasie. Jeśli trenujemy więcej jak trzy razy w tygodniu to musimy dbać o to by solidnie się najeść. Owsianka jest w 100% mojego pomysłu i można z powodzeniem zabierać ją do pracy na przykład w formie lunchboxa. Całość pakujemy do pojemnika (najlepiej takiego odpornego na wrzątek) zalewamy gorącą wodą i na końcu dodajemy skyr. Ale od początku. Co będziemy potrzebować, żeby zrobić taką owsiankę ?

Składniki : 

Płatki owsiane – 50 g

Banan – 1 szt (jakieś 140 g)

Masło orzechowe – 1 łyżka

Rodzynki – 30 g

Suszone daktyle – 3 szt (10 g)

Białko konopne – 1 łyżeczka ( 3g)

Słonecznik – 10 g

Siemie lniane – 10 g

Jagody – 30 g

Skyr truskawkowy – 150 g

Makrosy :

Kcal – 813

Białko – 33,1

Węglowodany – 113,9

Tłuszcze – 21,6

Przygotowanie : 

Całość dajemy do jakiegoś naczynia, które będzie można zalać wrzątkiem. Zalewamy gorącą wodą i czekamy około 5 minut. Następnie na górę dajemy jogurt skyr (jeśli ktoś chce ograniczyć węglowodany można użyć naturalnego, a nie jak u mnie truskawki). Całość mieszamy i gotowe. Owsianka na pełnym wypasie.

Owsianka z jagodami i skyrem

Można powiedzieć ze ponad 800 kcal to dużo jeśli chodzi o owsiankę ale ja mam teraz w diecie 4 posiłki dziennie i trenuję 5 razy w tygodniu więc pochłaniam ją bez problemu. Jeśli chcecie by była mniej kaloryczna możecie sobie zmniejszyć składniki. A jak policzyć przerobiony posiłek? Pisałem Wam tutaj na blogu.

Udostępnij

1 Komentarz

  • Zuzanna dietetyk Odpowiedz

    Dawno nie jadłam owsianki. Jakoś mnie teraz naszło bardziej na placuszki i omlety 😁

    30 lipca, 2020 at 9:18 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *