Jaki trening podczas odchudzania ?

Jaki trening wybrać podczas odchudzania ?

Skuteczne odchudzanie to przede wszystkim zbilansowana dieta i trening. O ile o diecie pisałem Wam w poprzednich postach to dzisiaj chciałbym się skupić na treningu. Oczywiście możliwe jest redukowanie wagi bez treningu. Jednak znacznie lepsze efekty osiągniemy łącząc dietę z treningiem.

Każdemu z nas zależy na tym by organizm był bardzo sprawny dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie kilku dziedzin treningów tak by wzmacniać zarówno mięśnie jak i kondycję oraz przy okazji gubić zbędne kilogramy.

Jaki trening podczas odchudzania ?
Najskuteczniejszym połączeniem moim zdaniem jest łączenie treningu siłowego z wytrzymałościowym. Takie też rozwiązanie sprawdziło się w moim przypadku. Możemy łączyć takie trening jednego dnia i na przykład przed treningiem siłowym wykonać parę serii tabaty, albo intensywnie pobiegać na bieżni lub robić wytrzymałościowe treningi w inne dni. Dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o naprawdę konkretny wycisk są wszystkie sporty walki które są kontaktowe czyli na przykład kickboxing, karate, boks itp.
Jaki trening podczas odchudzania ?
Początkujące osoby mogą mieć problemy z łączeniem dwóch rodzajów aktywności w ciągu jednego dnia dlatego lepiej sobie to podzielić. Ciężko będzie kondycyjnie po bieganiu robić bezpośrednio trening siłowy dlatego lepsze rozwiązanie to podzielić treningi w ten sposób :
1 dzień – trening siłowy (20 min rozgrzewki – rowerek, bieżnia, skakanka itp) + 40 min do 90 min właściwego treningu siłowego.
2 dzień – trening wytrzymałościowy – bieganie, skakanka , rower – minimum 40 min (oczywiście poprzedzone rozgrzewką
 
3 dzień – odpoczynek
 
4 dzień – trening siłowy (20 min rozgrzewki – rowerek, bieżnia, skakanka itp) + 40 min do 90 min właściwego treningu siłowego.
 
5 dzień – trening wytrzymałościowy – bieganie, skakanka , rower – minimum 40 min (oczywiście poprzedzone rozgrzewką
 
6 dzień – odpoczynek
 
7 dzień – odpoczynek
Jaki trening podczas odchudzania ? – Podsumowanie
Oczywiście jeśli uważamy, że to jest za mało to śmiało możemy zwiększać ilość dni treningowych, ale uwaga odpoczynek też jest równie ważny dlatego musimy przeznaczyć na niego przynajmniej 1 dzień w tygodniu.
Jeśli chodzi o sam wybór ćwiczeń na trening siłowy czy rodzaj aktywności jeśli chodzi o trening wytrzymałościowy to mamy dowolność. Dobrym rozwiązaniem będzie na początku przetestować kilka planów treningowych. Wybrać odpowiedni dla nas taki, który nam najbardziej leży. Inspiracji możemy szukać w internecie na przykład na branżowych stronach internetowych albo blogach o zdrowym stylu życia jak zaprzyjaźniony blogowypamietnik  znajdziecie tutaj mnóstwo porad zarówno odnośnie treningu jak i odżywiania czy suplementacji. Wystarczy tylko odrobina czasu i chęci i możemy zaczynać swoją przemianę 🙂

Related Posts

3 thoughts on “Jaki trening podczas odchudzania ?

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: