Wysiłek fizyczny i treningi a plastyka brzucha

Po jakim czasie od operacji plastycznej brzucha można wrócić do treningów na siłowni?

Wysiłek fizyczny i treningi a plastyka brzucha

Wysiłek fizyczny i treningi a plastyka brzucha

Po jakim czasie od operacji plastycznej brzucha można wrócić do treningów na siłowni? Abdominoplastyka nie jest zabiegiem, mającym na celu pozbycie się zbędnych kilogramów. Przeprowadza się ją bowiem wówczas, gdy w wyniku dużej utraty wagi lub też po okresie ciąży, skóra staje się nieestetycznie naciągnięta, a tkanka tłuszczowa nadal odkłada się w tym obszarze ciała. Z możliwości, jakie niesie ze sobą abdominoplastyka, korzysta również coraz więcej mężczyzn. Nic dziwnego, bo zabieg ten nie jest obarczony ryzykiem poważnych powikłań, wiążących się z konsekwencjami zdrowotnymi. Jak połączyć treningi z okresem rekonwalescencji i kiedy można pozwolić sobie na wysiłek fizyczny?

 

 

Abdominoplastyka a zdrowe nawyki żywieniowe

Abdominoplastyka dla wielu osób staje się potężną motywacją do zmiany stylu życia. Przejawia się to na ogół w zdrowej diecie i wzroście podejmowanej aktywności fizycznej. Jak przeczytasz pod adresem https://derm-estetyka.pl/operacja-plastyczna-brzucha.html/, warto pamiętać przy tym, że taka operacja plastyczna brzucha nie będzie mieć na celu rozwiązania wszystkich problemów z sylwetką. Wymaga ona również odpowiednich przygotowań, by móc osiągnąć oczekiwane efekty. Przede wszystkim będzie to wprowadzenie zdrowych nawyków, co ułatwi utrzymanie rezultatów zabiegu.

Abdominoplastykę warto wykonać również dopiero wówczas, gdy nasza waga osiągnie pożądaną wartość i nie będzie wahać się w znaczący sposób. Utrata wielu kilogramów lub też ich nabranie po operacji, może bowiem doprowadzić do zaprzepaszczenia jej ostatecznych efektów.

Dobra kondycja przed plastyką brzucha – dlaczego warto o nią zadbać?

O tym, że podejmowanie regularnej aktywności fizycznej pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, wie chyba każdy. Jednak osoby, przygotowujące się do zabiegu, powinny szczególnie zadbać o dobrą kondycję, dzięki czemu powrót do pełnej sprawności po operacji nastąpi znacznie szybciej.

Sprawność fizyczna, połączona z respektowaniem zaleceń lekarza prowadzącego, pozwoli również uchronić pacjenta przed ewentualnymi powikłaniami pooperacyjnymi. Odpowiedni stan zdrowia i dobre samopoczucie oraz aktywny tryb życia przed zabiegiem, umożliwią z pewnością osiągnięcie optymalnych rezultatów.

Na jaki czas plastyka brzucha wyklucza z wykonywania ćwiczeń?

Powrót do aktywności fizycznej po plastyce brzucha

Wiele osób zastanawia się z pewnością, czy możliwy będzie szybki powrót do aktywności fizycznej po zabiegu abdominoplastyki. Warto podkreślić więc, że niewielki nawet wysiłek fizyczny nie będzie wskazany w okresie rekonwalescencji.

Operacja plastyczna brzucha warunkuje bowiem konieczność powstrzymywania się od aktywności i wysiłku przez kilka pierwszych tygodni. Nadmierne obciążenie ciała w tym okresie może negatywnie rzutować na efekty operacji, a nawet doprowadzić do nieprzyjemnych powikłań.

Kiedy i jak rozpocząć ćwiczenia po abdominoplastyce?

To właśnie ze względu na ryzyko powikłań, specjaliści zalecają, by z powrotem do aktywności fizycznej poczekać nawet do 7 tygodni. Powinien on również przebiegać stopniowo, by nadmiernie nie forsować organizmu. Jako pierwszy wprowadzić można nordic-walking, pływanie i jazdę na rowerze. Z pewnością dobrym rozwiązaniem nie będzie natomiast podnoszenie ciężarów czy inne sporty siłowe, które mogą negatywnie rzutować na gojenie się rany.

Zwiększenie intensywności treningów nastąpić może dopiero pół roku po operacji plastyki brzucha, choć w każdym przypadku taki pomysł należy skonsultować z lekarzem prowadzącym. Regularne kontrole i dostosowanie się do zaleceń chirurga z pewnością przełożą się na satysfakcję z osiągniętych wyników i pozwolą bezpiecznie wrócić do aktywnego trybu życia.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *