Jak usmażyć pyszne naleśniki?

Jak usmażyć pyszne naleśniki?

Czy przyrządzanie naleśników jest łatwe? Z pozoru odpowiedź brzmi „tak”, bo sam przepis w ogóle nie wygląda na trudny. Ponadto to zaledwie parę składników, więc co może pójść nie tak? Niestety praktyka udowadnia, że jednak to nie jest wcale taka banalna sprawa. Na Twoje szczęście trafiłeś na poradnik, za pomocą którego nabierzesz wprawy i dowiesz się, jak prawidłowo usmażyć pyszne naleśniki.

 

Składniki: w jakich proporcjach? Jak je wymieszać?

Czasami mogą wyjść za grube, a czasami za cienkie, z kolei niektóre naleśniki bywają niedosmażone, a jeszcze inne – przypalone. W przypadku kucharzy z niewielkim doświadczeniem smażenie naleśników to droga wyboista, na której roi się od pułapek. Kiedy przeczytasz ten przydany przewodnik, będziesz dokładnie wiedział co robić, aby sobie poradzić.

Na wstępie przygotuj:

  1. 1 jajko,
  2. 1 szklankę mąki (pszennej),
  3. 1,5 szklanki mleka.

Po przygotowaniu składników zmieszaj mleko z jajkiem w misce, do której następnie wsyp mąkę pszenną. Potem wymieszaj wszystko razem za pomocą blendera, tak aby ciasto nie miało żadnych grudek.

Jak zrobić ciasto do naleśników?

Powszechnie uważa się, że ciasto na naleśniki powinno rosnąć co najmniej 30 minut. Jak się okazuje, wcale nie musi tak być. W celu zyskania całkowitej pewności, że przygotowywane ciasto będzie optymalne, należy zakryć je folią spożywczą i wstawić do lodówki na około 60 minut. Dzięki temu składniki ulegną odpowiedniemu związaniu.

Jak prawidłowo usmażyć naleśniki?

Kiedy ciasto będzie już gotowe, czas na kolejny, ostatni etap przyrządzania naleśników, czyli smażenie.

Naleśniki powinno się smażyć na małej ilości tłuszczu, więc przed wylaniem ciasta na patelnię nasmaruj ją tłuszczem używając specjalnego pędzelka. Co zrobić, gdy w kuchni brakuje takiego przyrządu? Jest pewien prosty trik: owiń widelec za pomocą ręcznika papierowego i nasącz go olejem.

Jaka patelnia będzie dobra do smażenia naleśników?

Sekret prawidłowo zrobionych naleśników tkwi w dobrej patelni. Świetnie nada się patelnia wyposażona w grube dno, gdyż będzie równomiernie rozprowadzać ciepło, a ponadto jej powierzchnia będzie dłużej gorąca. Pamiętaj też, aby zwrócić uwagę na strukturę powierzchni naczynia, bo jakiekolwiek nierówności mogą utrudnić smażenie. Wynika to z ryzyka pojawienia się pęcherzyków powietrza.

Podsumowując tę część, do smażenia naleśników doskonale nada się patelnia z powłoką non-stick (czyli nieprzywierającą).

Pamiętaj o nagrzaniu patelni

Jeszcze a propos smażenia: koniecznie musisz pamiętać o dobrym nagrzaniu patelni przed rozpoczęciem smażenia. W przeciwnym razie temperatura naczynia będzie za niska, co sprawi, że naleśniki źle się usmażą. Aby temu zaradzić, postaw patelnię na palniku, którego średnica jest co najmniej tak duża, jak jej powierzchnia. Moc palnika powinna być jak najwyższa.

Podsumowanie

Przed chwilą przeczytałeś praktyczny poradnik, dzięki któremu nauczysz się smażyć smaczne naleśniki. Powinieneś też wiedzieć, że warto posiadać odpowiednią patelnię, najlepiej taką
z dobrego, branżowego sklepu. Zdecydowanie warto skorzystać z oferty Prymus AGD. Znajdziesz tam naczynia najwyższej jakości, o różnym kształcie i z różnych materiałów.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *