Dieta pudełkowa – najwygodniejsze odchudzanie

Dieta pudełkowa – najwygodniejsze odchudzanie

Dieta pudełkowa – najwygodniejsze odchudzanie

Odchudzanie z pomocą diety pudełkowej uchodzi dziś za jeden z najwygodniejszych sposobów na uzyskanie zdrowo wyglądającej figury. Ci, którzy sięgają po odchudzający catering dietetyczny, oprócz oczywistych plusów jego stosowania, takich jak utrata nadmiernej masy ciała, wymieniają szereg zalet, które odkrywają już w trakcie stosowania diety pudełkowej. 

Dlaczego dieta pudełkowa jest wygodna?

Wygoda korzystania z diety pudełkowej to czołowy argument, który podawany jest przez sympatyków cateringów dietetycznych. Aby zrozumieć dlaczego kwestia wygody wysuwa się na prowadzenie, wiedzieć trzeba, że idea diety pudełkowej polega na codziennym dostarczaniu zestawu hermetycznie zapakowanych pudełek (stąd nazwa) z przygotowanymi na świeżo posiłkami. Dobra dieta pudełkowa oferuje nawet 5 posiłków dziennie, z czego każdy pakowany jest osobno. Zestawu tych posiłków nie trzeba znikąd odbierać ani nie jest konieczne czekanie na lokalnego kuriera, co mogłoby znacznie wydłużyć czas dostarczenia i sprawić, że nie spożyliśmy posiłków na czas, przez co sensowność diety stanęłaby pod znakiem zapytania. Cały zestaw nawet do pięciu posiłków dziennie czeka pod drzwiami naszego mieszkania każdego ranka – tak aby można spożyć śniadanie jeszcze przed udaniem się do pracy, a pozostałe posiłki zabrać ze sobą lub pozostawić w domu do odgrzania. Ta krótka charakterystyka już daje pewien obraz, który przemawia za ogromną wygodą cateringu. Dodać trzeba do tego jeszcze fakt, że w czasie trwania diety nie musimy poświęcać czasu na skomponowanie menu, zakupy spożywcze, gotowanie… A przecież gdyby zsumować czas poświęcony na te czynności w skali miesiąca, okazać by się mogło, że zyskaliśmy kilkanaście ładnych godzin tylko dla siebie! Co więcej, nie każdy umie czy lubi gotować, dlatego perspektywa oddelegowania tych obowiązków brzmi bardzo kusząco. 

Odchudzanie łatwiejsze niż kiedykolwiek

Wiemy już jak wygląda dieta pudełkowa od strony logistycznej. Czas zatem na spojrzenie typowo z perspektywy osoby, która się odchudza – a proza odchudzania może przecież przerosnąć nawet najwytrwalszych. Aby zredukować nadmierną masę ciała należy sprawić, aby podaż energii była mniejsza, niż potrzebuje nasz organizm w ciągu dnia – dzięki temu organizm zaczyna czerpać niedobory tej energii z zapasów, czyli właśnie ze zgromadzonego w ciele tłuszczu. Pierwszą problematyczną kwestią praktyczną może być zatem obliczenie właściwej dla siebie kaloryczności, dzięki której uzyskamy wspomniany ujemny bilans kaloryczny. Istnieją w sieci specjalne kalkulatory, można też dopasowywać ilość jedzenia metodą prób i błędów. Warto jednak mieć świadomość, że najlepszym sposobem jest zawsze konsultacja z dietetykiem. Niejeden dobry catering dietetyczny, jak https://www.wygodnadieta.pl/, umożliwia takie konsultacje – specjalnie po to, aby przyszli klienci mogli w pełni zadbać o optymalne dla siebie odżywianie i zdrową redukcję swojej masy ciała. Zwykle konsultacje umożliwione są przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej diety pudełkowej, a niekiedy mogą być kontynuowane cały czas w czasie trwania diety. Taka opieka nad klientem stawia dietę pudełkową na rynku usługowym bardzo wysoko.

Specjalne potrzeby diecie pudełkowej niestraszne

A co, jeśli chcemy zaznać wygody stosowania diety pudełkowej, mamy parę nadmiernych kilogramów do zrzucenia, a jednocześnie nasze menu musi wykluczać pewną grupę produktów, bądź przeciwnie, potrzebujemy konkretnych elementów w większej ilości? Nie wszystko stracone. 

Wiele diet pudełkowych ma w ofercie menu wykluczające niektóre składniki, wśród nich gluten, laktozę czy kazeinę. Wystarczy dobrze poszukać, a z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Z kolei część cateringów dietetycznych skierowanych jest dla osób o specjalnych potrzebach żywieniowych, np. dla sportowców, którzy potrzebują w diecie odpowiedniej ilości białka i odpowiedniej podaży witamin i składników mineralnych m.in. potasu. Białko w diecie dla sportowców wspomaga procesy anaboliczne, regenerację oraz odbudowę mięśni, natomiast rola potasu to – oprócz regulacji pracy mięśni i nerwów – zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej. Wysokiej jakości cateringi dietetyczne oferują specjalne menu ułożone przez profesjonalnych dietetyków, które to menu odpowiadają na różne potrzeby, w zależności od konkretnych oczekiwań.

Rosnąca popularność diet pudełkowych nie jest jedynie chwilowym zachłyśnięciem się trendami zdrowego stylu życia. Za popularnością idą korzyści, które sprawiają, że dieta pudełkowa po prostu się opłaca. Wygoda, w parze z poczuciem zaopiekowania się sobą pod kątem odżywiania, jest z pewnością jedną z tych korzyści. 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *