Liapades na Korfu atrakcje cz.2 – Korfu Town i Palaiokastritsa

Liapades na Korfu atrakcje cz.2 – Korfu Town i Palaiokastritsa

Liapades na Korfu atrakcje cz.2 – Korfu Town i Palaiokastritsa

Hej. Dzisiaj po dwóch latach od naszego pierwszego wyjazdu na Korfu przychodzę do Was z drugą częścią wpisu o atrakcjach Liapades i jego okolic. Pierwszą część znajdziecie tutaj: LIAPADES NA KORFU ATRAKCJE I OPINIA.

Zapraszamy także na wpis z opinią o hotelu Aqua Blue na Korfu: HOTEL AQUA BLUE NA KORFU OPINIA I RECENZJA

W pierwszym wpisie skupiliśmy się na miasteczku Liapades i okolicznych plażach. W tej części natomiast opiszemy Wam dwie fajne spacerowe wycieczki, które możecie zrobić mając Liapades za bazę wypadową.

Wycieczka do Korfu Town (Kerkyra)

Wycieczkę do stolicy wyspy można wykupić u rezydenta (z Itaki koszt ok.190 zł/osobę) lub samemu wybrać się autobusem. My wybraliśmy drugą opcję. Przystanek autobusowy znajduje się w miasteczku Liapades, wystarczy iść ciągle w górę od naszego hotelu (Aqua Blue)  jakieś 10-15 min i przystanek jest za cmentarzem. Autobus do Corfu Town odchodzi kilka razy dziennie. Bilet w jedną stronę kosztuje 2 euro od osoby, trasa zajmuje ok. 40 minut. Rozkład jazdy autobusów znajdziecie na przystanku, ale wisi tez w hotelowym lobby. Jeśli chcecie wiedzieć co w tym mieście można zobaczyć wrzucam Itakową ściągawkę:

Wysiadając z autobusu idziemy w stronę widocznego placu. Przecinamy plac po skosie trafiając na brukowaną uliczkę i już tą uliczką dojdziemy do zabytkowej części Kerkyry.

My spacerowaliśmy urokliwymi uliczkami Kerkyry i wstąpiliśmy do kościoła św. Spirydona. Obejrzeliśmy też starą twierdzę, ale nie wchodziliśmy do środka. Dla nas z założenia ta wycieczka miała być po prostu spacerem. Jeśli chcecie zrobić jakieś większe i droższe pamiątkowe zakupy to na pewna znajdziecie tam coś dla siebie. W małych krętych uliczkach jest pełno sklepów z odzieżą (skóra, futra), biżuterią, przeróżnymi pamiątkami. Są tez piekarnie, restauracje, kawiarnie. Ogólnie wygląda to wszystko bardzo urokliwie, ale nieco komercyjnie. Zdjęcia z naszego spaceru po stolicy wyspy możecie zobaczyć poniżej:

Korfu atrakcje

Lubimy fotografować fajne pieski:

Polecamy wypieki w tych małych piekarniach, są pyszne. Koszt rogalika/pączka ok 1 euro:

Urokliwe uliczki:

Korfu atrakcje

Korfu atrakcje

Stara twierdza:

Korfu atrakcje

Poniżej wrzucam Wam jeszcze mapkę Corfu Town:

Korfu atrakcje

Liapades na Korfu atrakcje cz.2 – Korfu Town i Palaiokastritsa

Jeśli ktoś tak jak my wybiera się do Corfu Town tylko na spacer to starczą spokojnie 2 godziny, żeby wszystko obejść i jeszcze usiąść na kawie/piwie. Uwaga na ceny w knajpkach: za piwo i colę zapłaciliśmy 7 euro i to poza ścisłym centrum. Jeśli ktoś chce zwiedzać wszystkie zabytki: kościół, obie twierdze, ratusz i katedrę to polecałabym jednak wykupić zorganizowaną wycieczkę. Wszystko pójdzie wtedy dużo sprawniej, a szukając wszystkiego na własną rękę można się pogubić i na taką wycieczkę zejdzie wtedy cały dzień. Co kto woli 🙂

I jeszcze na koniec mała uwaga odnośnie powrotu autobusem z Korfu town. Przystanek powrotny jest 500 metrów dalej na autobusowym dworcu (Green Bus Station). Nie wracamy z tego samego miejsca!

Palaiokastritsa

Kolejna piesza wycieczka, którą gorąco polecamy odpoczywającym w Liapades to miasto Palaiokastritsa. Z naszego hotelu Aqua Blue można dopłynąć tam motorówką, ale my polecamy wycieczkę pieszą. Pierwsza część tej wycieczki to ok.10 min przez zbocze góry. Jak się tam dostać? Przechodzimy przez główny basen hotelu Aqua Blue, mijamy drewniany podest, na którym składowane są zepsute leżaki i ruszamy żółtym szlakiem pod górkę. Nie polecam trasy osobom starczym bo jest chwilami dość wymagająca, mimo, że trwa tylko kilka minut. Radzę też założyć adidasy. W klapeczkach może być ciężko. Po zejściu z górki mamy po lewej bar Acapulco, w którym polecamy zimne piwko na powrocie (z baru jest piękny widok). Idąc w prawo dojdziemy do głównej drogi i stamtąd idziemy w lewo już na Palaiokastritsę. Palaiokastritsa to trochę większe miasteczko niż Liapades: jest więcej sklepów i barów i jest trochę bardziej hałaśliwie. My zrobiliśmy sobie spacer do portu. Poniżej mapka jak przejść przez górę:

Tutaj zdjęcia z tego krótkiego szlaku górskiego:

I dalsza część trasy:

I już widoczki z samej Palaiokastritsy:

Po drodze można zejść do ciekawej plaży między skałkami gdzie jest bar La Grotta:

Po drodze mamy też oznaczone zejście na ciekawą plaże z piaskiem (co na pewno ucieszy marudy narzekające na kamieniste plaże:):

I na końcu naszej trasy port:

A koło portu takie sielskie widoczki:

Taki spacer z przystankiem na piwo zajmie wam ok. 2h. Mamy nadzieję, że nasze spacerowo-wycieczkowe propozycje przypadły Wam do gustu i ktoś skorzysta z tych pomysłów. Po więcej atrakcji w Liapades zapraszamy do wpisu LIAPADES NA KORFU ATRAKCJE I OPINIE.

Lubisz Osiołki i inne zwierzęta ? Koniecznie odwiedź to miejsce będąc na Korfu :

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *