Hotel Aqua Blue na Korfu opinia i recenzja

Hotel Aqua Blue na Korfu opinia i recenzja

 Hotel Aqua Blue / Blue Princess na Korfu w Liapades opinia

Hotel Aqua Blue opiniaPrzeczytaj również: LIAPADES NA KORFU ATRAKCJE

Oraz: LIAPADES ATRAKCJE CZ.2

Hotel Aqua Blue na Korfu opinia

Jak możecie wiedzieć z poprzednich wpisów Korfu odwiedziliśmy dwa razy: w maju 2019 i wrześniu 2021. Zarówno za pierwszym jak i drugim razem wybraliśmy hotel Aqua Blue (część kompleksu Blue Princess) w Liapades. Po drugim razie czujemy jeszcze wyraźny niedosyt i najpewniej przyjedziemy na Korfu trzeci raz. Bardzo prawdopodobne, że znów wybierzemy hotel Aqua Blue, a w tym wpisie wyjaśnimy Wam czemu do tego miejsca i hotelu chce się wracać.

Położenie hotelu Aqua Blue

Hotel Aqua Blue (4 gwiazdki) jest częścią kompleksu Blue Princess. Położony jest na wyspie Korfu w miejscowości Liapades. O atrakcjach tej miejscowości pisaliśmy już w dwóch wpisach TU i TUTAJ. Hotel położony jest na wzgórzu nad naszym zdaniem najbardziej malowniczą zatoką na wyspie. Hotel znajduje się w odległości 18 km od lotniska na Korfu. Aqua Blue położony jest w małej i dość sennej miejscowości Liapades i jest oddalony od jej centrum o ok. 1km (do Liapades idzie się cały czas pod górkę).

Należy powiedzieć dwa zdania o samej miejscowości, mimo, że jej atrakcjom poświęciliśmy dwa osobne wpisy. Miejscowość to właściwie coś pomiędzy wsią, a małym miasteczkiem. Jest tu kilka małych restauracji, ze dwie kawiarnie na rynku w centrum, dwie piekarnie. Cztery sklepy głównie z asortymentem spożywczym dla turystów. Są też 2 punkty z wypożyczalnią łódek, samochodów czy quadów. Jeśli szukacie hałaśliwych rozrywek typu dyskoteki, lubicie duże promenady z różnorodnymi sklepami to możecie przestać czytać tego posta bo ta destynacja na pewno nie jest dla Was.

Tak wygląda centralny placyk małego miasteczka Liapades:

Widok na zatokę z hotelem Aqua Blue i Blue Princess z baru Acapulco w Palaiokastritsy (polecamy na zimne piwko:)). Stamtąd najlepiej widać zatokę i zrobiliśmy dla Was opis pokazujący położenie obu części hotelu:

Aqua Blue: W górę i w dół i tak w kółko

Hotel położony jest na wzgórzu. Kompleks Blue Princess znajduje się na samym dole przy plaży. Część Aqua Blue znajduje się trochę wyżej. Oba te hotele mają osobne baseny, ale goście obu hoteli mają te same opaski. Mogą korzystać z tej samej infrastruktury. Za każdym razem jak byliśmy w tym hotelu to wszytkie osoby wykupywały ofertę na hotel Aqua Blue. Niektórzy dostawali pokoje w Blue Princess, czyli tej części niżej, bliżej morza. Zazwyczaj osoby te były zadowolone ponieważ nie musiały dużo chodzić pod górę, restaurację hotelową i jeden z basenów oraz hotelową plażę mieli pod nosem. Nie wiemy od czego zależy to, w którym kompleksie dostaniemy pokój. Właściciel jest jeden i infrastruktura obu hoteli jest połączona.

Wydaje nam się, że osoby w podeszłym wieku, albo z małymi dziećmi raczej lokowane są w Blue Princess, żeby nie musiały tyle chodzić pod górkę. Jeśli jakieś osoby starsze rozważają ten hotel zalecam zastanowić się dwa razy. Jeśli trafi się takim osobom pokój w Aqua Blue będą musiały za każdym razem schodzić na posiłki i wdrapywać się z powrotem na górkę do pokojów, to samo z plażą. My byliśmy za każdym razem zadowoleni z ulokowania w Aqua Blue ponieważ ta część jest dużo bardziej cicha i kameralna. Na basenie w części Aqua Blue jest też mniej ludzi. Widok z góry na zatokę zapiera dech w piersiach.

Hotel Aqua Blue na Korfu opinia

Droga w górę do pokojów w Aqua Blue i jeszcze po schodkach do domków:

droga w górę do pokojów w Aqua Blue

Pokoje w hotelu Aqua Blue na Korfu:

Jeśli chodzi o pokoje w Aqua Blue mamy trochę mieszane uczucia. Wychodzimy jednak z założenia, że inne cechy tego hotelu takie jak np. fantastyczne położenie wynagradzają nam wszystkie drobniejsze minusy. W maju 2019 nie byliśmy zadowoleni z pokoju (pokój 309). Mieliśmy bardzo dużo wilgoci i zdarzały się małe karaluchy. Szyby były non stop zaparowane i wszędzie śmierdziało stęchlizną. W 2021 trafiliśmy lepiej (pokój 312). Nie było już wilgoci (może to kwestia pory roku), ale było kilka mniejszych niedogodności takich jak np.: brak miejsca w łazience na postawienie kosmetyków, bardzo mała szafa i wysoki sufit ze zlikwidowaną antresolą. Brak wentylacji w łazience i głośno chodząca lodówka. Zepsuta spłuczka w toalecie była wisienką na torcie. Po zgłoszeniu awarii w recepcji nikt nie przyszedł jej naprawić. Cały wyjazd obsługiwaliśmy ją sposobem: trzeba było do tego zdejmować za każdym razem górę od wc i grzebać w instalacji spłuczki – mało fajne.

Założę się, że spłuczka była już zepsuta kilka turnusów przed nami i będzie dalej zepsuta kilka turnusów po nas i nikt nie pofatyguje się jej naprawić. Takie jest podejście greków. Ogólne wrażenie jednak z tego pokoju to 7/10 więc nie ma na co narzekać, a na wakacje nie jeździ się po to, żeby siedzieć w pokoju, prawda? Chociaż działająca spłuczka wyniosłaby ten pobyt na nowy poziom komfortu:)

Hotel Aqua Blue na Korfu opinia

Pokój w Aqua Blue w 2021 roku:

pokój w hotelu Aqua Blue Hotel Aqua Blue na Korfu opinia Hotel Aqua Blue na Korfu opinia

Jeśli chodzi o sprzątanie pokoi to odbywało się  sporadycznie i raczej pobieżnie. Mimo, że zawsze zostawialiśmy pani sprzątającej napiwek to zdarzyło jej się zabrać butelki po piwie, za które była kaucja 0,5 euro, a nie stały nawet w pobliżu kosza tylko na lodówce. Plastikowych butelek jakoś nie zabierała. Nie żałuje nikomu pół euro, ale wrażenie jakieś takie słabe.

W 2021 mieliśmy całkiem ładny widok z pokoju:

Pokój z zewnątrz:

aqua blue korfu domek

Hotel Aqua Blue na Korfu opinia

Infrastruktura hotelu Aqua blue: plaża i baseny

Aqua Blue dysponuje dwoma basenami i swoim kawałkiem plaży. Jeśli chodzi o baseny to polecam ten na górze w części Aqua Blue dla ceniących bardziej kameralny klimat. Basen na dole przy głównej restauracji tez był ok, chociaż często nie było tam wolnych leżaków i  żeby wejść po coś do picia do baru trzeba było się ubrać bo przechodziło się przez restauracje. Natomiast na basenie u góry można było chodzić po picie w kostiumie bo był tam osobny bar basenowy.

Na basenie na dole plusem jest cisza, nie grają tam żadnej muzyki. Na basenie w części Aqua Blue barmana czasem ponosiło z muzyką, szczególnie z jej rodzajem i poziomem głośności, a średnia wieku na tym basenie wynosiła ok. 60 i raczej każdy chciał czytać w spokoju książkę. Moim zdaniem na basenach nie powinno być w ogóle muzyki, albo powinna być neutralna i grana cicho. Nie mam nic przeciwko np. tradycyjnej muzyce greckiej – robiłaby przynajmniej klimat.

Basen na górze:

basen hotel aqua blue

basen w aqua blue

Hotel Aqua Blue na Korfu opinia

Plaża znajdująca się przy hotelu jest plażą publiczną. W większości jest zapchana leżakami. Uwaga! Leżaki są płatne 4 euro, nawet dla gości hotelu, co nas mocno zdziwiło. Szczególnie, że należności za te leżaki są zbierane przez pracowników hotelu. Dla Januszy niechcących płacić takiej kwoty za rozklekotany leżak (w tym dla nas:)) jest pusty kawałek plaży przy skałkach gdzie można rozłożyć się z ręcznikiem. Jeśli jednak planujemy plażować kilka godzin to bez twardej maty na kamienie i parasola chroniącego od słońca będzie nam ciężko wytrwać. Plaża moim zdaniem jest tez trochę zaśmiecona infrastrukturą: płatne leżaki, bar, wypożyczalnia motorówek. Jeśli chodzi o temperaturę wody maj kontra wrzesień to zmarzluchom polecam wrzesień. W maju woda w morzu jak i basenach jest bardzo zimna. O innych plażach w okolicy możecie poczytać TUTAJ.

Plaża hotelowa:

W jakiej cenie możecie dostać hotel Aqua Blue?

Słyszeliśmy opowieści dziwnej treści innych turystów, że hotel ostatnio kosztował 8 tysięcy. My śledzimy jego cenę niezmiennie od 2 lat bo wiedzieliśmy, że chcemy tu wrócić. W ciągu tych dwóch lat w zależności od sezonu ten hotel za osobę można było dostać od 1900 zł do 3600 zł za tydzień. My zawsze wykupujemy wczasy dość wcześnie (nawet pół roku wcześniej) i za te wrześniowe 2021 płaciliśmy ok.2400 zł od osoby za tydzień (z rozszerzonym ubezpieczeniem covidowym).

Natomiast jeśli ktoś chciał wykupić ten sam termin co nasz, ale tydzień przed wylotem to musiał zapłacić 3600. My 2 razy w tym hotelu byliśmy z Itaką. Dla zastanawiających się nad jechaniem w te okolice bez biura, a na własną rękę zrobiliśmy wyliczenia. Sami zastanawialiśmy się, czy nie bardziej opłacałoby się zamówić wszystko na własną rękę, ale wyliczenia pokazały, że zaoszczędzilibyśmy ok. 300 zł na całej imprezie, a lot byłby z przesiadką i zamiast trwać 2,5 h dolecielibyśmy na miejsce po 12 h.

Ta opcja była też liczona bez wyżywienia więc teoretycznie zaoszczędzone 300 zł poszłoby na jedzenie. Na pewno jeszcze trzeba by dołożyć co najmniej drugie 300 bo żywienie się na Korfu na własną rękę tanie nie jest. Trzeba by też było zapłacić za taksówkę z lotniska do hotelu i z powrotem. Ogólnie naszym zdaniem gra niewarta świeczki, ale liczyliśmy to dla konkretnego okresu także jeśli ktoś się postara to może znalazłby jakieś korzystne opcje.

Jakie jest jedzenie w hotelu Aqua Blue?

Nam jedzenie w tym hotelu smakowało wybitnie. Lepsze hotelowe jedzenie trafiało nam się chyba tylko na wyjazdach do Tajlandii. Jednocześnie wiem, że temat jedzenia trudno jest ugryźć bo ludzie mają różne gusta smakowe. Ku mojemu zdziwieniu bardzo dużo ludzi w komentarzach narzekało na jedzenie w tym hotelu. Szczerze? Naprawdę nie rozumiem jak to mogło nie smakować. Jeśli ktoś wybiera się do Grecji to zakładam, że grecką kuchnię lubi. W hotelowej restauracji było dużo akcentów typowo greckich.

My zajadaliśmy się pysznymi pomidorami. Do nich zawsze była podawana pyszna feta i tzatziki. Była gotowa sałatka grecka. Zawsze było kilka butelek z lokalną oliwą. O dziwo pieczywo też było bardzo dobre i taka kromka polana grecką oliwą smakowała jak niebo. Często gościło też ciasto filo, najczęściej na słono z fetą i szpinakiem. Wiadomo,  że były też sztandarowe dania takie jak spaghetti bolognese do każdego obiadu czy fasolka w sosie pomidorowym czy parówki na śniadanie, ale my najczęściej wybieraliśmy te greckie potrawy.

Podawali bardzo dobrze przyrządzoną rybę, bakłażana w sosie pomidorowym, dobrze zrobionego, soczystego kurczaka. Zawsze można było dobrać sobie frytki, pure ziemniaczane, ryż. Było dużo sałatek do wyboru. Nam smakowało wszystko i wydaje mi się, że każdy znalazłby tam coś dla siebie. Zazwyczaj hotele mają słaby dział ze słodyczami, ale tutaj słodkości były naprawdę dobre. Większość też na grecką nutę w stylu baklawy. Były też pyszne owoce: arbuz i melon szczególnie. Z deserów polecam typowy grecki deser – jogurt grecki polany miodem. Takie proste, a takie pyszne. Raz na pobyt możemy też za darmo zjeść kolację w restauracji poniżej. My zrobiliśmy tak 2 lata temu, ale teraz sobie darowaliśmy. Serwują tam praktycznie to samo co na stołówce, tylko jest bardziej elegancko podane.

Hotel Aqua Blue na Korfu opinia

Widok z restauracji:

Jako, że jest to blog o sporcie i zdrowym żywieniu to jeśli chcecie wiedzieć jak po tygodniu takiego jedzenia wraca się do formy to zajrzyjcie TUTAJ

jak wrócić do formy po wakacjach

Oprócz hotelowej restauracji mamy też kanapy i stoliki po obok restauracji gdzie bardzo przyjemnie pije się kawę z pięknym widokiem:

Po hotelu kręcą się też takie cudne kociaki prosząc o dokarmianie:

My pozwoliliśmy im wchodzić do nas do pokoju:

Hotel Aqua Blue animacje i rozrywka

W hotelu nie ma animacji, co bardzo nam odpowiada bo cenimy sobie na urlopie ciszę i spokój. Nie ma też żadnych atrakcji dla dzieci. Ze względu na położenie na wzgórzu odradzałabym wakacje tutaj z małym dzieckiem. Jedyną rozrywką jest grecki wieczór raz w tygodniu. Nie ocenię bo nigdy na nim nie byliśmy.

Podsumowanie: Hotel Aqua Blue czy warto?

Ponieważ nigdy nie byliśmy w tym hotelu w szczycie sezonu nie jesteśmy w stanie ocenić jak obsługa hotelu radzi sobie z większą liczbą gości. Słyszeliśmy i czytaliśmy różne opinie.  Na przkład o tym, że w barach kończy się piwo i odsyłają gości do płatnego baru poniżej. Na ten temat się nie wypowiadamy bo nic takiego nas nie spotkało. Myślę, że w szczycie sezonu może byc tez problem z leżakami nad basenami.

Podsumowując: hotel Aqua Blue położeniem i jedzeniem stoi. Jeśli chodzi o jedzenie gusta są różne i opinie podzielone to nie można tego powiedzieć o położeniu hotelu. Nie znam nikogo komu ono by się nie podobało i nie czytałam ani jednego negatywnego komentarza odnoście lokalizacji. Prawda jest taka, że widoki każdemu zapierają dech i tym ten hotel wygrał wszystko. Często sobie myślę, że jakby był położony w innym miejscu to na pewno nie zrobiłby na nas takiego wrażenia i pewnie dla samego dobrego jedzenie byśmy tam nie wrócili. Nasza ogólna opinia to 9/10 i gorąco to miejsce polecamy. Wydaje nam się, że opis jest dość wyczerpujący. Jeśli macie jakieś pytania to piszcie w komentarzu i na pewno odpowiemy.

Martyna Świadek

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *