Jak zacząć przygodę z boksem?

Jak zacząć przygodę z boksem?

Obecny sport daje nam wiele możliwości do wyboru. Niezależnie od siły, a przede wszystkim wzrostu, każdy bezproblemowo znajdzie coś dla siebie. Jedną z najczęściej wybieraną przez amatorów opcją jest boks. Pragniesz szybko rozładować emocje? To się dobrze składa! Ten sport pozwoli Ci nie tylko się wyżyć, ale i efektywnie podbudować mięśnie. Od czego jednak należy zacząć boks? Jakie wyposażenie jest dla Ciebie niezbędne? Tego dowiesz się w dalszej części artykułu.

Jak zacząć przygodę z boksem?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie trzeba dodawać, że boks robi wrażenie na każdej z płci. Jest to sport przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli masz dosyć siedzenia w domu to się dobrze składa! Sport ten kojarzony jest jednoznacznie ze zwinnością oraz siłą, którą charakteryzują się wybitni bokserzy. Wiedz, że każdy może rozpocząć trening – wcale nie trzeba być zawodowcem. Jeśli czujesz, że jest to coś właśnie dla Ciebie, to warto na początku zadbać o prawidłową kondycję fizyczną. Istotny jest również wysokiej jakości sprzęt.

Same treningi możesz zacząć w następujący sposób:

 • skakanie na skakance,
 • bieganie,
 • pompki,
 • ćwiczenia z ciężarami
 • brzuszki.

Pewnie zadasz pytanie jak długo? Dopóki nie zobaczysz efektów i nie będziesz z nich zadowolony! Pamiętaj, że w boksie istotne znaczenie ma praca nóg oraz rąk. Im jest ona szybsza, tym większą przewagę nad przeciwnikiem będziesz miał.

Jaki sprzęt obowiązkowo do boksu?

Kiedy już poczujesz się gotowy, to pamiętaj, aby przed każdym treningiem odpowiednio się rozgrzać. Unikniesz dzięki temu niefortunnych kontuzji, a Twoje uderzenia staną się bardziej precyzyjne i zaskakujące. Aby zacząć „bezpieczny” trening warto zadbać o chociaż podstawowe wyposażenie. Rzecz jasna najważniejszymi przedmiotami są rękawice, worek treningowy oraz owijki bokserskie, które zadbają o bezpieczeństwo Twoich rąk oraz nadgarstków. Pamiętaj, że dopiero zaczynasz, więc Twoja technika uderzeń dopiero się kształtuje. A kontuzje dłoni potrafią być naprawdę bolesne i długotrwałe!

Warto zaopatrzyć się również w ciężarki i przewiewną, lekką odzież. Wiadomo, że nikt nie lubi się zbytnio wykosztowywać, dlatego ekwipunek możesz na bieżąco uzupełniać wraz z czynionymi przez Ciebie postępami. Nie musi być on też wcale najdroższy, ponieważ jako amator nie zauważysz żadnej różnicy. Do reszty rzeczy zaliczamy:

 • ochraniacz na zęby,
 • kask,
 • ochraniacz na krocze,
 • tarcze do uderzania (jeśli chcesz ćwiczyć w parze).

Teraz już wiesz co masz robić. Na co jeszcze czekasz? Wybierz niezbędne ochraniacze i niezbędne owijki bokserskie i pora na trening!

 

Udostępnij

1 Komentarz

 • Marzena Odpowiedz

  Kiedyś miałam przyjemność potrenować boks. Bardzo wymagający sport, idealny trening dla całego ciała

  7 lipca, 2021 at 7:12 am

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *