Moje sportowe podpowiedzi, czyli 5 sposobów, aby być bardziej efektywnym na treningach

Moje sportowe podpowiedzi, czyli 5 sposobów, aby być bardziej efektywnym na treningach

Efektywność na treningach nie zawsze znajduje się na satysfakcjonującym poziomie. Bywa tak, że po skończonych ćwiczeniach czujemy, że mogliśmy dać z siebie więcej. Ważne jest to, aby wykorzystać każdą minutę. Znacznie lepiej trenować intensywnie przez dwadzieścia minut, niż przez godzinę dawać z siebie tylko połowę. Sprawdź poniższe wskazówki, dzięki którym z pewnością osiągniesz zadowalające rezultaty. Ich wdrożenie wcale nie jest trudne!

 

1. Zaplanuj trening z wyprzedzeniem

Planowanie ćwiczeń na ostatnią chwilę nie jest najlepszym pomysłem. Dobrze jest przygotować sobie rozpiskę na cały tydzień. Oczywiście nie zawsze można ją zrealizować, jednak warto jest się postarać. Nie zapominaj, że regularność ma duże znaczenie. Ustal dokładny przebieg każdego treningu, tak aby wiedzieć, w jakiej kolejności powinny być wykonywane ćwiczenia.

Sprawi to, że płynnie będziesz pomiędzy nimi przechodzić. To sprawdzony sposób na to, aby w pełni wykorzystać cenny czas. Korzystasz z filmów fitness? Stwórz playlistę na każdy dzień, tak aby nie robić przerw na poszukiwanie potrzebnych materiałów wideo.

2. Korzystaj z praktycznych akcesoriów

Teoretycznie nie są one niezbędne, jednak prawdą jest, że mogą stanowić znaczące ułatwienie. Wielofunkcyjny smartwatch wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu możliwe jest swobodne monitorowanie aktywności. Warto wiedzieć, że niektóre modele dokonują również pomiarów szczytowych podczas treningów, dzięki czemu stale możemy podnosić sobie poprzeczkę. Należy zaznaczyć, że wiele gadżetów umożliwia również kontrolę zdrowia np. pomiar tętna, czy też ciśnienia.

Podczas podejmowania decyzji o zakupie należy kierować się jakością. Nie zapominajmy, że zegarek znajdujący się na ręce jest narażony na uszkodzenia mechaniczne oraz negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Sprawdź zestawienie rekomendowanych modeli, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto – znajdziesz je na https://smartwatchranking.pl/sportowy/.

3. Słuchaj muzyki motywującej do działania

Na czas treningu zrezygnuj z utworów, które Cię relaksują oraz wyciszają. Nie od dziś wiadomo, że muzyka oddziałuje na nasze samopoczucie. Energetyzujące piosenki pobudzają do działania, a tym samym sprawiają, że odnajdujemy w sobie drzemiącą siłę. Ponadto poprawiają one nastrój, a także sprawiają, że czas płynie o wiele szybciej.

Warto wspomnieć, że w sieci znajduje się wiele gotowych playlist stworzonych przez osoby trenujące, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, by z nich korzystać. Oczywiście podczas wykonywania ćwiczeń nie powinniśmy skupiać się na szukaniu muzyki. Ważne jest, by nie był to „rozpraszacz”, a raczej miły dodatek, który doda nam skrzydeł.

4. Wyjdź z domu!

Treningi w domu bywają schematyczne, a zarazem nudne. Wiele osób już po kilku razach traci cały zapał do aktywności. Najlepszą opcją jest wyjście z domu – możliwości są niemal nieograniczone! Wbrew pozorom w grę nie wchodzi wyłącznie siłownia.

Coraz więcej osób ćwiczy w parku, a nawet lesie. Jeśli nie masz ochoty na kontakt z innymi ludźmi, to wyjdź do ogrodu lub na taras. Dobrze jest korzystać z pięknej pogody. Być może zmiana otoczenia doda zastrzyku energii.

5. Zainwestuj w odzież sportową

Niejedna osoba ćwiczy w starym dresie, a nawet piżamie. Ubiór nie jest najważniejszy, jednak wiele osób uważa, że zachęca on do wysiłku fizycznego. Dobrze dopasowany top, czy też legginsy nie tylko poprawią poziom wygody, ale również pozwolą lepiej poczuć się we własnej skórze.

Nawet, jeśli trenujemy w domu, to warto zaopatrzyć się w ergonomiczne obuwie, które zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia urazu lub bolesnej kontuzji.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *